رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 12 December
 • پارلمان اقلیم کردستان عراق در نشست روز سه شنبه خود در اربیل حملات ارتش ترکیه به شهر عفرین در شمال سوریه را محکوم و از جامعه بین الملل خواست برای توقف این حملات تمام توان خود را بکار گیرد.

  به گزارش عصرساری،براساس این گزارش پارلمان کردستان عراق با اشاره به اینکه حمله نظامی ارتش ترکیه را به شهر عفرین در شمال سوریه محکوم می کند از سازمان ملل و جامعه بین الملل خواست برای جلوگیری ادامه حملات و آنچه کشتار مردم بی گناه نامید هرچه سریعتر به این موضوع ورود کنند.

  پارلمان کردستان عراق در بیانیه ای که به همین مناسبت صادر کرد افزود: ضروری است دولت ترکیه به کنوانسیون های بین المللی و رعایت حقوق کشورهای همسایه پایبند بوده و حملات خود را به شهر عفرین متوقف کند.
  بیانیه صادره همچنین از جامعه بین المللی خواسته است هرچه سریعتر به کمک مردم غیرنظامی شهر عفرین بشتابند که در سایه حملات ارتش ترکیه قربانی می شوند.
  این پارلمان خواهان بازگشایی مرز غیررسمی منطقه کردستان عراق با شمال سوریه شد تا نیازمندیهای لازم مردم در شمال سوریه در اختیار این منطقه قرار بگیرد .
  این نشست در حالی برگزار شد که حملات ارتش ترکیه مدت ده روز است در قالب عملیات شاخه زیتون آغاز شده و درگیریها در شهر عفرین کماکان ادامه دارد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار