رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 12 December
 • سيدعلي ميرفتاح در اعتماد نوشت: آنقدر به بي‌برفي عادت كرده بوديم كه پيشگويي‌هاي هواشناسي را جدي نمي‌گرفتيم. پيش خود فكر مي‌كرديم اين‌بار هم احتمالا مختصري مي‌بارد و قطع مي‌شود. اما نه‌تنها هواشناسي روسفيد شد بلكه درهاي آسمان باز شد و ميلياردها دانه برف بر سرمان باريدن گرفت… راستي آيا مي‌دانيد تك‌تك دانه‌هاي برف با هم فرق دارند؟

  به گزارش عصرساری،عالم، عالم تكرار نيست و هر موجودي منحصر‌به‌فرد است. «لاتكرار في ‌التجلي‌». خداوند نه تنها هيچ دو انساني را عين هم نيافريده بلكه هيچ دو برگ درختي يا دو قطره باراني را هم عين هم خلق نكرده. يافته‌هاي علمي هم اين حقيقت را تاييد مي‌كنند اما اول‌بار اين عرفا بودند كه متفطن اين حقيقت و كپي‌كار نبودن خلاق مجيد را يادآور شدند. سبحان‌الله عما يصفون…

  هركس كه ايران را بشناسد و با جغرافياي طبيعي اين سرزمين آشنا باشد ناخواسته سر به آسمان دارد و نگران كم شدن نزولات آسماني است. اگر باران به كوهستان نبارد، به سالي دجله گردد خشك‌رودي. كما اينكه در اين سال‌ها ما با پديده شوم خشك‌رودها مواجهيم و خطر سودانيزه شدن تهديدمان مي‌كند. چنين بلايي روي كاغذ هم بد و خطرناك است چه برسد به اينكه سر از دشت و دمن‌هاي ايران درآورد و گرفتارمان كند. خدا خودش بلا بگرداند و تقدير خشكسالي را از سرمان دور كند اما حقيقت اين است كه تا نظري و عملي به جنگ كم‌آبي و بي‌آبي نرويم، در تقديرمان تغييري رخ نمي‌دهد… اين برف امروز نه فقط چشم شهري‌ها را روشن كرد بلكه دل كشاورزان را هم روشن كرد.

  مي‌توان اينطور هم ديد كه دعاهاي مردم مستجاب شده و درهاي نزول رحمت باز شده. اگر تصاوير نماز باران را ديده باشيد، بهتر درك مي‌‌كنيد كه اين برف چه نعمت ارزشمندي است. واعظ نيستم و قد و قواره‌ام هم به وعظ نمي‌خورد اما لازم مي‌بينم در كمال فروتني بگويم كه شكر نعمت، نعمتت افزون كند. شكر البته انواع و اقسام دارد و حتي زباني‌اش هم مفيد فايده است اما شكر اصلي چنين نعمتي يعني برنامه‌ريزي. يعني مراقبت از مردمي كه ممكن است زورشان به سرما نرسد. يعني حفظ معقول و منطقي قطره قطره آب‌هاي شرب و كشاورزي. يعني مواسات با آنها كه ممكن است آسيب ببينند… همين كه هواي پرنده‌ها و گربه‌ها را در اين سرما داشته باشيم، خود نشان مي‌دهد كه در زمره شكرگزارانيم.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار