رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 11 December
 • سرمربی تیم ملی تکواندوی آذربایجان گفت: وزارت ورزش و جوانان نام من را از لیست پرداخت حقوق ها خط زده که این کار برخلاف مصوبه مجلس شورای اسلامی است و تخلف محسوب می‌شود.

  به گزارش عصرساری،رضا مهماندوست با انتقاد از قطع شدن حقوق وی که توسط صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان پرداخت می‌شود، گفت: ۴۰ سال است که در تکواندو فعالیت می‌کنم. در این ۴۰ سال، ۳۰ سال از آن را در خدمت تکواندوی ایران بودم. سال‌ها به‌ عنوان مدال‌آور عضو تیم ملی بودم و سال‌ها به‌ عنوان مربی در کنار تیم ملی تکواندوی کشورمان بودم. در دورانی که عضو تیم ملی بودم، مدال‌های زیادی را کسب کردم که از جمله مهم‌ترین آن مدال المپیک بارسلون بود و در دورانی که به‌ عنوان مربی تیم ملی مسئولیت برعهده داشتم، با تیم ملی قهرمانی‌های زیادی را در مسابقات جهانی، آسیایی و المپیک کسب کردیم و بارها پرچم ایران را با هم بالا بردیم. من عاشق ایرانم. سعی کردم عاشق ایران باشم، بمانم؛ چراکه این وظیفه ذاتی هر ایرانی است. هیچ کسی هم نمی‌تواند کاری که برای کشورش انجام داده را منت بگذارد، چون وظیفه همه ما بوده است.

  وی در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: بهترین دورانی را که در ورزش می‌توانستم بهترین مدال‌ها را کسب کنم، راهی جبهه‌های جنگ شدم تا از کشورم دفاع کنم و در آن مقطع سه بار افتخار جانبازی را داشتم و بارها در بیمارستان بستری شدم تا ترکش‌هایی که وارد بدنم شده بود را پزشکان خارج کنند. در حال حاضر کمر و قسمتی از پایم بی‌حس است، به همین دلایل در آن مقطع نتوانستم آن‌طور که می‌توانستم مدال‌آور باشم، اما به‌ اندازه خودم مدال کسب کردم.

  سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه پرافتخارترین مربی تاریخ ورزش ایران و تکواندو است، گفت: من هیچ ادعایی ندارم، اما پرافتخارترین مربی تاریخ ورزش ایران و تکواندو شدم و همیشه هم افتخارم بر این بود که ایرانی هستم. به‌عنوان موفق‌ترین مربی ایرانی بودم و هستم که در خارج از کشور به‌عنوان سفیر مردم ایران فعالیت می‌کنم. من تلاش کرده‌ام تا به اینجا رسیده‌ام اما حسادت یک عده‌ای باعث آزار و اذیت من می‌شود. آنها اجازه ندادند کار من در طول این سال‌ها به‌راحتی انجام شود، همین فشارها باعث شد از ایران بروم و در واقع از کشورم بیرونم کردند و ناچار شدم ادامه فعالیتم را در مقطع بین‌المللی سپری کنم. دو سال خانه‌ نشین شدم و از شرکت خودروسازی سایپا که اتفاقاً استخدام رسمی هم بودم اخراج شدم. با تمام شرایطی که همه مردم مطلع هستند خانه‌نشین شدم و از جیب خودم خرج زندگی خودم را در آوردم.

  مهماندوست در ادامه صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: اخیراً صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان در حرکتی عجیب حقوق ماهیانه من را قطع کردند. این اتفاق تنها برای من رخ داده است. چند ماهی است که حقوق ماهیانه‌ام را پرداخت نمی‌کردند و زمانی که این موضوع را پیگیری کردم، به من خبر دادند که اسم رضا مهماندوست را وزارت ورزش و جوانان به سفارش برخی از آقایان از لیست پرداختی ها خط زده است. مصوبه‌ای که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده تا به قهرمانان و مربیان باید حقوق پرداخت شود، این اتفاقات نشان می‌دهد برخلاف تصمیمات مجلس شورای اسلامی، برخی‌ها تصمیم می‌گیرند و اسم مهماندوست را بدون دلیل خط میزنند. گویا یک عده دوست ندارند که آب خوش از گلوی رضا مهماندوست پایین برود. من با کسی کاری ندارم، اما می‌گویند موفقیت تو باعث شکست دیگران می‌شود.

  وی در پاسخ به این سؤال که حقوق پرداختی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ماهیانه چقدر بوده،‌گفت: مبلغ پرداختی خیلی ناچیز است، اما حق طبیعی من است. اگر من این حقوق را دریافت می‌کنم به خاطر خدماتی بود که سال‌های متمادی به ورزش ایران ارائه کرده بودم، می‌خواهم بدانم به چه دلیلی این کار را کرده‌اند. یک‌بار هم از این اتفاقات ضربه خوردم و به خاطر مشکلات مالی فرزندم را از دست دادم و با دستان خودم به خاک سپردم. فقط یک سؤال دارم که چرا باید این اتفاق‌ها دوباره برای من رخ بدهد.

  سرمربی تیم ملی تکواندوی آذربایجان در ادامه صحبت‌های خود گفت: این حقوق سال‌هاست که به ورزشکاران و مربیان و پیشکسوتان پرداخت می‌شود. مخصوصاً ورزشکاران و مربیانی که در المپیک افتخارآفرینی کرده باشند، از این حقوق بهره‌مند می‌شوند هیچ کسی نمی‌تواند این حقوق را قطع کند بنابر این من تا انتهای این ماجرا می‌روم تا ببینم چه کسی این کار را کرده است. پرداخت حقوق به ما طبق مصوبه‌ مجلس شورای اسلامی است و خط زدن اسم کسی غیرقانونی است. اگر بخواهند اسمی را خط بزنند باید همه اسم‌ها را خط بزنند که آن هم با مصوبه هیأت دولت و وزیران است. اینکه صرفاً بیایند اسم تنها یک نفر را خط بزنند، این تخلف قانونی است.

  مهماندوست در پاسخ به این سؤال که آیا برای رفع این مشکل با مسئولان رایزنی کرده‌ای یا خیر، افزود: امیدوارم این مشکل حل‌وفصل شود و همه چیز به‌خوبی تمام شود. این حقوق حق قانونی من است و می‌توانم برای رسیدن به حقم شکایت کنم. بدون شک هر کسی این کار را انجام داده محکوم است اینکه آنها بخواهند بگویند چون میهماندوست مربی بین‌المللی است و خارج از ایران فعالیت می‌کند باید حقوقش قطع شود، خارج از دایره انصاف است. به‌هرحال من امیدوارم مشکل من هرچه زودتر حل و فصل نشود و منتظرم این اتفاق رخ دهد. نمی‌دانم چه باید بگویم، اینکه اسم صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان است چه معنا دارد، آقایان باید یک مقدار روی این موضوع فکر کنند. اگر نام صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان است پس چرا این‌طور ناعادلانه با من برخورد می‌کنند. اگر صندوق حمایت است که باید از من حمایت شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار