رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 11 December
 • عضو شورای شهر ساری تاکید کرد:

  توسعه‌ ساری ارتباط مستقیمی با نخبگان شهر دارد

  عضو شورای شهر ساری در توصیف جایگاه نخبگان در جامعه، اظهار کرد: موتور محرکه توسعه‌یافتگی در هر جامعه نتیجه عمل و فکر نخبگان است. به‌عبارت‌دیگر توسعه‌یافتگی در ساری ارتباط مستقیمی با نخبگان دارد و معاشرت منطقی و سامان‌یافته میان نخبگان فکری و نخبگان ابزاری می‌تواند سرنوشت مرکز مازندران را تعیین کند.

  به گزارش عصرساری، سید علی آقامیری در دیدار با نخبگان شهر ساری، با تأکید بر همکاری و مشاوره گرفتن شورای شهر از نخبگان، گفت: تحولات روبه توسعه ساری، منجر به رخدادهایی می‌شود که مسئولان شهر به‌تنهایی قادر به حل یا کشف مشکلات نیستند و برای همنواسازی با شرایط جدید، استفاده از مشاور نخبه ضرورت انکارناپذیر است.

  وی در توصیف جایگاه نخبگان در جامعه، اظهار کرد: موتور محرکه توسعه‌یافتگی در هر جامعه نتیجه عمل و فکر نخبگان است. به‌عبارت‌دیگر توسعه‌یافتگی در ساری ارتباط مستقیمی با نخبگان دارد و معاشرت منطقی و سامان‌یافته میان نخبگان فکری و نخبگان ابزاری می‌تواند سرنوشت مرکز مازندران را تعیین کند.

  عضو شورای شهر ساری با اشاره به تشکیل کمیسیون نخبگان و پژوهش در شورای عالی استان‌ها، افزود: در آنجا کمیسیون های جدیدی تعریف‌شده‌اند که ازجمله آن‌ها کمیسیون نخبگان و پژوهش است و این نشان از عمق نگاه شوراها به این موضوع است.

  آقامیری با اشاره به‌کارگیری نیروهای جوان در مدیریت شهری مرکز مازندران، خاطرنشان کرد: ایجاد زمینه نظریه‌پردازی، حفظ و به‌کارگیری نخبگان ازجمله راه‌کارهای است که می‌تواند راهی به‌سوی استفاده بهینه از استعداد نخبگان در جهت توسعه پایدار شهر داشت.‌

  عضو شورای عالی استان‌ها با انتقاد از فضای علمی در کشور، تصریح کرد: تمام توجه نخبگان به مسائل علمی باشد و از فعل و انفعالات سیاسی دوری کنند.

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار