رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • روزنامه قانون در گزارشی نوشت: مدت‌هاست در ايران دسته بندي‌هاي جناحي را نمي‌توان ميان دو گروه چپ و راست تقسيم كرد. اين موضوع با روي كار آمدن ياران احمدي‌نژاد و در ادامه طرفداران تئوري اعتدالي بيشتر از قبل در اذهان عمومي نمايان و سبب شد تا افراد و گروه‌هاي سياسي فارغ از چپ و راست تعريف شوند.

  به گزارش عصرساری،اين رويداد فوايدي دارد و مانند بسياري از پديده‌هاي اجتماعي مضراتي نيز داشت. يكي از فوايد اين اتفاق شكستن توهم گروه‌هاي چپ و راست مبني بر يكه‌تاز بودن در عالم سياست است. امااز طرفي ديگر رويداد مذكور سبب شد تا برخي جريان‌هاي نوظهور كه بيشتر تشكيل شده از نيروهاي تازه‌كار هستند، با توهم ابرقدرتي به ميدان بيايند و تصور كنند كه قدرتي ماندگار و رويين‌تن دارند.

  به نظر نبايد اجازه داد تا اين جريان‌ها كه با وقوع پديده‌هاي طبيعي در عالم سياست روي كار آمدند پا جاي پاي آن جريان‌هايي بگذارند كه در دهه‌هاي 60 و 70 خود را قدرت مطلق مي‌دانستند و همين منش‌ و تفكرشان ضربه‌هاي زيادي به كشور زد. در اين بين بهاري‌ها يا همان ياران احمدي‌نژاد خطر بيشتري دارند و احتمال اين مي‌رود كه با توهم خودبزرگ بيني ضربات جبران ناپذيري را به كشور بزنند و در همين روزهايي كه سعي دارند تا خود را تاثيرگذار جلوه دهند بايد حباب توهم‌شان شكسته شود.

  ماندن در ژست اپوزيسيون

  اين جريان در ادامه برنامه‌هاي خود براي بزرگ نمايش دادن جايگاه‌شان و همچنين در راستاي بازي در پوسته اپوزيسيوني درخواستي تامل برانگيز براي وزارت‌كشور روحاني ارسال كردند و نشان دادند كه نگران وضع موجود هستند و قصد برگزاري تجمع اعتراضي دارند. در همين راستا هفت تن از اعضاي دولت های نهم و دهم روز سوم بهمن با ارسال نامه‌ای خطاب به وزیر کشور خواستار صدور مجوز تجمع مردمی برای اعلام اعتراض به برخی روندهای جاری در کشور و انتقاد از شرایط بد اقتصادی شدند. متن نامه‌اي كه اين جماعت خطاب به رحماني فضلي نوشتند به اين شرح است:«آزادی تشکیل اجتماعات و نقد و اعتراض به سیاست ها و عملکردها و بیان مطالبات به حق و قانونی، از حقوق مصرح در قانون اساسی است. طی ماه‌های اخیر جمع کثیری از مردم در مناطق مختلف در اعتراض به برخی سیاست ها، رفتارها، شرایط بد اقتصادی و نحوه مدیریت بخش های گوناگون کشور، اقدام به تجمع و راهپیمایی كردند که در مجموع از سوی مدیران سازمان‌های مخاطب و همچنین نهادهای امنیتی با پاسخ و برخورد مناسبی مواجه نشدند.
  طی چند هفته اخیر برخی رفتارهای نادرست و مشکوک مانند تخریب و آتش زدن امکانات عمومی و از جمله پرچم عزیز ایران ، موجب برخورد گسترده با برخی از معترضان و دستگیری تعداد زیادی از آنان شد. پس از این حوادث، مقامات ارشد کشور از جمله رهبری انقلاب و سران قوا، به صراحت و به طور مکرر با نفی اغتشاش گری و تخریب اموال عمومی ، بر حق آزادی اجتماعات و اعتراض به عملکردها و ضرورت توجه به آن تاکید کرده اند. اینک در استفاده از حقوق مصرح در اصول 8 و 27 قانون اساسی ، اینجانبان (اسفندیار رحیم مشایی، سیدحسن موسوی، عبدالرضا شیخ الاسلامی، حمید بقایی، علی ذبیحی، مرتضی تمدن و علی اکبر جوانفکر) بنا داریم که از مردم برای بیان نظرات و اعتراض آرام و قانونمند خود به نحوه اداره کشور توسط قوای گوناگون و برخی از سیاست ها و رفتارها به خصوص در امور اقتصادی ، قضایی و اجتماعی ، دعوت به اجتماع كنيم تا جهانیان یک بار دیگر شاهد باشند ملت بزرگ، فرهنگ ساز و تمدن آفرین ایران که 39 سال پیش برای تحقق ارزش‌ها و آرمان‌های بلند الهی – انسانی، انقلاب شکوهمند اسلامی را برپا کرد، حقوق اساسی و مسلم خویش را، در قالب منطق روشن انسانی و قانونی دنبال خواهد کرد.
  انتظار دارد ضمن صدور مجوز، دستور فرمایید ترتیبات لازم برای برقراری انتظامات و راهنمایی و رانندگی نیز در نظر گرفته شود. آقای سیدعلی اصغر حسینی به عنوان نماینده تام الاختیار، برای هماهنگی های لازم معرفی می شوند». همان‌گونه كه مشاهده كرديد افرادي كه در ليست درخواست‌كنندگان حضور دارند همه از نزديكان احمدي‌نژاد بوده و از نظركردگان مشايي هستند. جرياني كه در دولت دهم بيشترين قدرت را داشت. اين افراد كه به رياست احمدي‌نژاد سعي دارند ژست اپوزيسيون گرفته و با دلسوز نشان دادن خود بخش‌هاي مختلف مردم را به خود جذب كنند كه البته در اين راه ناموفق بودند زيرا مردم مقصر مشكلات اين روزهاي كشور را مديريت ناكارآمد آن‌ها در دوره دولت‌هاي نهم‌و دهم مي‌دانند.

  مسئولان هوشيار باشند

  مسئولان نيز بايد با اين افراد مانند خودشان برخورد كنند و بازي اين اقدامات سياست‌زده‌شان را نخورند. از آنجايي كه در كشور ما اجازه تجمع‌هاي اعتراضي به سختي صادر مي‌شود و اين موضوع را اطرافيان احمدي‌نژاد به خوبي مي‌دانند، با اين رانت اطلاعاتي سعي دارند تا خود را تهديدي براي دولت نشان دهند و وانمود كنند كه اگر درخواست تجمع دهند، جمعيتي عظيم به فراخوان آن‌ها لبيك گفته و به خيابان‌ها خواهند آمد. توهمي كه در ذهن ياران احمدي‌نژاد وجود دارد و سعي دارند اين مسائل انتزاعي را به عنوان يك حقيقت در جامعه به نمايش بگذارند.

  لزوم تركاندن حباب احمدي‌نژاد

  هرچند جريان فوق اعتقاد چنداني به قانون نداشتند و در زماني كه در صدر بودند خودشان به‌گونه‌اي ديگر عمل مي‌كردند ولي اميدواريم مسئولان مربوطه به اين جماعت بر اساس اصل 27 كه مي‌گويد:«تشكيل اجتماعات و راهپيمايي‌ها، بدون حمل سلاح به شرط آنكه مخل مباني اسلام نباشد آزاد است» رخصت دهند تا به ميدان بيايند و مشخص شود كه تا چه حد كسي به گفته‌هاي آن‌ها اهميت مي‌دهد. اين عملكرد كمك مي‌كند تا حبابي كه از اين فرد و يارانش ايجاد شده است تركيده و مردم به پوچي ادعاهاي مطرح شده پي‌ببرند.

  عقوبتي ادامه دار

  بي شك احمدي‌نژاد عقوبت تصميمات و اقداماتي است كه برخي جريان‌ها در روزگار نه چندان دور در دستور كار قرارداده بودند و اين دلهره‌هايي كه حركات او به جان برخي مي‌اندازد نتيجه حمايت‌هاي خارج از قاعده و عدالت از اين فرد است. نمي‌توان او و يارانش را حذف كرد ولي مي‌توان مانند استخواني در گلو با او برخورد كرد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار