رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران گفت: نامگذاری دو تاریخ تولد مذهبی به عنوان روز خواهر و برادر به شورای انقلاب فرهنگی پیشنهاد شده است.

  به گزارش عصرساری،سید حسن حسینیمسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران گفت: نامگذاری دو تاریخ تولد مذهبی به عنوان روز خواهر و برادر به شورای انقلاب فرهنگی پیشنهاد شده است.

  حسینی  در جمع اعضای شورای مرکزی دبیرخانه بین المللی یزد حسینه ایران افزود: جشن های ملی و مذهبی باید در یزد ساماندهی شود.

  وی افزود: هم مردم و هم دستگاه های فرهنگی باید نسبت به برگزاری جشن ها توجه بیشتری داشته و برای ساماندهی آن تلاش بیشتری کنند و همچنانکه برای برگزاری مراسم عزاداری هزینه می‌کنند، در جشن های ملی و مذهبی نیز باید هزینه کنند.

  حسینی گفت: طرح بیش از ۲۰ جشن و جشنواره شامل فرهنگی، هنری، ورزشی و… برای اجرا پیشنهاد به دستگاه های اجرایی آماده است که امیدواریم نهادهای مربوطه برای اجرای آنها تلاش کنند.

  حسینی افزود: به شورای فرهنگ عمومی یزد و شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور، نامگداری روز ولادت حضرت زینب (س) علاوه بر روز پرستار به عنوان روز خواهر و نامگذاری روز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) علاوه بر روز جانباز به عنوان روز برادر، پیشنهاد شده که امیدواریم به تصویب برسد.

  در این جلسه به اتفاق آرا تشکیل کارگروه جشن و نشاط مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد با آغاز به کار این کارگروه، تقویم جشن های ملی و مذهبی یزد طراحی و ازسوی اساتید حوزه و دانشگاه و هنرمندان الگوی مناسبی برای برگزاری جشن ها و جشنواره ها ارائه شود.

  همچنین مقرر شد بیش از ۱۰ جشن در محله ها و حسینیه های سطح شهر یزد به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و روز خواهر با کمک هیئت های مذهبی برگزار شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار