رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۷ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 5 December
 • یک مسئول میراث فرهنگی با اشاره به اینکه براساس تعریف یونسکو، موزه‌ها کانون سواد فرهنگی کشورها هستند، به تعداد موزه‌های ایران اشاره کرد و گفت: تعداد موزه‌های خصوصی در کشور از ۳۵ باب به حدود ۱۰۰ باب موزه رسیده که شاهد رشد ۳۰۰درصدی در این زمینه هستیم.

  به گزارش عصرساری،وی با اشاره به تعداد موزه‌ها در کشور اظهار کرد: ما در کشور 600 موزه فعال داریم که در طول دولت تدبیر و امید رشد خوبی در زمینه تعداد موزه‌ها داشته‌ایم به‌طوری‌که در سال 96 هر هفته شاهد یک موزه در سطح کشور بوده و امیدواریم در سال آینده تعداد موزه‌ها از این میزان افزایش یابد.

  کارگر، موزه‌ها را کانون‌های آگاهی و فرهنگ در جامعه دانست و تصریح کرد: با توجه به همکاری خوب بخش خصوصی، تعداد موزه‌های خصوصی در کشور از 35 باب به حدود 100 باب موزه رسیده که شاهد رشد 300درصدی در این زمینه هستیم.

  به گزارش میراث فرهنگی- وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: یونسکو سواد فرهنگی را عامل استمرار و حفاظت فرهنگی معرفی کرده و موزه‌ها کانون این سواد فرهنگی هستند.

  مدیرکل موزه‌های کشور با اشاره به ظرفیت‌های استان آذربایجان غربی اضافه کرد: استان آذربایجان غربی دارای 11 موزه مختلف است که با توجه به پیشینه تاریخی، تنوع فرهنگی و مردم فرهیخته این استان امیدواریم در کوتاه مدت این تعداد موزه به 20 باب برسد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار