رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 12 December
 • احمد توکلی 13 سال پیش معتقد بود: خاتمی تدارکاتچی نبود؛ او قدرت استفاده از قدرتش را نداشت.

  به گزارش عصرساری،   13 سال پیش احمد توکلی که در آن زمان رييس مركز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامي را برعهده داشت، تدر جمع مردم مشهد در مسجد امام صادق (ع) گفت: اگر خاتمي واقعا اعتقاد داشت كه تداركاتچي است، نبايد در دور دوم انتخابات رياست‌جمهوري نامزد مي‌شد. من معتقدم خاتمي تداركاتچي نبود ولي او قدرت استفاده از اختياراتش را نداشت.

  وي خاطرنشان كرد: رييس‌جمهور با همين اختياراتش مي‌تواند بسياري از امور را متحول كند. پيشنهاد و عزل وزراي كابينه، عزل و نصب استانداران، سفرا، تعيين نحوه هزينه‌كرد درآمدهاي كشور و …همه اختياراتي است كه بايد باعث اقتدار دولت شود.

  او که كانديداي انتخابات رياست‌جمهوري بود، تصريح كرد: اگر معتقدند رييس‌جمهور اقتدار و اختيار ندارد آن را به ما واگذار كنند تا اقتدار را برايشان معنا كنيم. من اگر رييس‌جمهور باشم قانون را اجرا مي‌كنم و معتقدم قانون آنقدر اختيار به رييس‌جمهور داده كه مي‌توان كشور را متحول كند.

  توكلي در بخش ديگري از سخنانش اظهار داشت: اسلام دين طرفدار خلق و توليد ثروت با توجه به توزيع درآمد است.

  وي افزود: اختلاف امثال بنده با جرياني كه 16 سال است بر كشور حاكم است بر سر همين است خلق ثروت بدون توجه به توزيع درآمد مشكل‌آفرين است.

  وي افزود: من به جريان اقتصادي امروز اعتراض دارم نه به موارد آن.

  وي توقع عبادت داشتن از مردم را بدون تامين امنيت و معيشت، حتي در نزد خدا هم مقبول ندانست و گفت: اگر ما مي‌خواهيم دين را در كشور برپا داريم، بايد معيشت و امنيت مردم را تأمين كنيم و گرنه فقر و فحشا جامعه را نابود خواهد كرد.

  توكلي تأكيد كرد: من يكي از دلسوزترين سياستمداران به هاشمي هستم. عادت نكنيد هر انتقادي را مخالفت بخوانيد. منتقد با مخالف فرق مي‌كند.

  توكلي با بيان اينكه هاشمي منشأ خدمات زيادي در كشور بوده، گفت: من به برخي نظرات و تصميم‌گيري‌هاي اقتصادي ايشان انتقاد دارم.

  وي در عين‌حال افزود: اين حرف‌ها به معناي اين نيست كه ايشان هر وقت كانديدا شود بايد به او رأي داد. اگر ايشان كانديدا شود من هم در كنارشان رقابت خواهم كرد و مطمئن باشيد رأي هم خواهم آورد. ما جزو منتقدان حق‌شناس و اميدوار هستيم.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار