رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
 • کارشناس مذهبی با بیان اینکه کار و تلاش در زندگی انسان موجبات رستگاری او را فراهم می‌کند، ‌گفت: کار و تلاش برای کسب روزی حلال بزرگترین جهاد است.

  به گزارش عصرساری،کار و تلاش برای کسب روزی حلال بزرگترین جهاد استحجت الاسلام والمسلمین یعقوبی در سلسله سخنرانی‌های رواق امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر امام رضا(ع) با تبیین نقش کار در پیشرف جامعه، افزود: کار و تلاش برای به دست آوردن روزی حلال یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که دین اسلام سفارش‌های زیادی نسبت آن دارد.

  وی گفت: هدف از آفرینش انسان رسیدن به کمالات مادی و معنوی است، چرا که خداوند متعال با قرار دادن نعمت های فراوان در اختیار انسان فرصت بهره گیری را برای امرار معاش دنیوی و ذخیره توشه آخرت داده است.

  سخنران حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه غنی بودن جامعه از نظر ثروت زمینه قدرت آن جامعه را فراهم می‌سازد و عزت را به دنبال دارد، افزود: هدف خلقت بشر زمانى می‌تواند محقق شود که انسان قابلیت رسیدن به کمال را داشته باشد و با فعلِ اختیاری خود، آن ‌را تحصیل کند.

  کارشناس مذهبی با بیان اینکه از دیدگاه اسلام تلاش و کوشش برای امرار معاش بزرگ‌ترین عبادت است، گفت: یک جامعه قدرتمند در همه شرایط از لحاظ علمی، کار، ثروت و تجهیزات دفاعی مجهز است، بنابراین دشمنان نمی‌توانند در این جامعه نفوذ کنند.

  حجت الاسلام یعقوبی گفت: با توجه به اینکه اسلام دینی جامع و کامل است و تمام ابعاد و زوایای زندگی فردی و اجتماعی انسان را در نظر گرفته است، به همین دلیل هم برای آخرت انسان برنامه ای جامع در نظر گرفته و هم اینکه برای زندگی دنیای انسان بهترین راهکار های عملی را ارائه کرده است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار