رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Sunday 8 December
 • گروهی از فعالان در زمینه علم اخلاق در آمریکا با انتشار گزارشی تند اعلام کردند که دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ غیراخلاقی ترین دوره ریاست جمهوری در تاریخ این کشور محسوب می شود.

  به گزارش عصرساری،روزنامه ایندیپندنت روز چهارشنبه در این خصوص نوشت: این گروه تحت عنوان «شهروندان برای مسئولیت و اخلاقیات در واشنگتن»، رئیس جمهوری آمریکا را متهم کرد که موضوعات مربوط به منافع عمومی را با تصمیماتی که به فصل الخطاب بودن وی کمک کند، تلفیق می کند. این گروه یادآور شد که کوتاهی از توجه به این بحران می تواند سبب آسیب طولانی مدت به آمریکا شود.

  براساس گزارش گروه یاد شده، دولت ترامپ با ابعاد وسیعی از رسوایی های قانونی و اخلاقی رو به روست که در عصر کنونی و شاید در تاریخ آمریکا، بی نظیر است.
  این گروه در ادامه گزارش خود آورده است: عملکرد دولت کنونی، سنت دیرینه ما را درخصوص برخورداری از دولتی که به جای خدمت به منافع اطرافیان خود، به نفع مردم آمریکا کار کند، مورد تهدید قرار می دهد.
  این گزارش 36 صفحه ای همچنین حاکی است که یک رئیس جمهوری کیفیت عملکرد یک دولت را تعیین می کند و رسوایی های متعدد پس از روی کار آمدن ترامپ، همچون سرطان در سراسر بخش های اجرایی اش ریشه دوانده که نتیجه آن، ایجاد مشکلات اخلاقی بسیار و نفوذ نامناسب در میان کارمندان کاخ سفید، مقام های کابینه و دیگر مقام های ارشد بوده است.
  گروه مزبور 180 چالش قانونی علیه ترامپ و دولت وی ارائه داد و به بندی در قانون اساسی آمریکا استناد کرد که رئیس جمهوری را از قبول هدایا یا وجوهات پرداختی دولت های خارجی منع می کند.
  در گزارش این گروه عنوان شده که هر تصمیمی که ترامپ اتخاذ می کند، از مالیات ها گرفته تا قوانین زیست محیطی و سیاست خارجی، مردم آمریکا نمی توانند مطمئن باشند که این تصمیم مبتنی بر منافع عمومی گرفته شده یا به صرف به کرسی نشاندن حرف خود اتخاذ شده است.
  گروه مزبور در عین حال از کنگره خواسته است از تحقیقات رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده رسیدگی به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محافظت کند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار