رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
 • حجت‌الاسلام والمسلمین ذاکر مطرح کرد؛

  نمایشگاه فرهنگی؛ نمایش وحدت، برادری و انسجام ملی اقوام ایرانی

  معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات با تاکید بر تقویت وحدت و انسجام عملی بین اقوام با فرهنگ‌های متنوع ایران اسلامی، رخداد نمایشگاه فرهنگی را نمایش وحدت، برادری و انسجام ملی اقوام دانست.

  به گزارش عصرساری،

  نمایشگاه فرهنگی در واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شودحجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌الله ذاکر معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات، تنوع فرهنگ اقوام ایرانی را فرصت بزرگ برای کشور دانست و گفت: برگزاری نمایشگاه فرهنگی اقوام در واحد علوم و تحقیقات، علاوه بر اینکه یک زمینه برای افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های جمعی دانشجویی است، در راستای شناخت بهتر آداب و رسوم و فرهنگ اقوام با یکدیگر انجام می شود.

  وی با تاکید بر تقویت وحدت و انسجام عملی بین اقوام با فرهنگ‌های متنوع ایران اسلامی، رخداد نمایشگاه فرهنگی اقوام در واحد علوم و تحقیقات را نمایش وحدت، برادری و انسجام ملی اقوام دانست و خاطرنشان کرد: گسترش فعالیت‌های قانونمند دانشجویی و نشاط آفرینی در فضای دانشگاه از سیاست‌های محوری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی است.

  ضرورت پیوند فرهنگ اقوام ایرانی با اقتصاد

  معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۶ تحت عنوان «سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: برای تحقق شعار سال، لازم است پیوند فرهنگ اقوام ایرانی با اقتصاد را مدنظر داشت که این موضوع نیازمند توجه و آشنایی با گردشگری فرهنگی، غذاها، صنایع دستی، سوغات و… اقوام ایران اسلامی است.

  وی با اشاره به نمایش لباس‌های محلی، سوغات استان‌ها، صنایع دستی، معرفی مشاهیر و… اقوام در نمایشگاه فرهنگی اقوام، گفت: هر قدر مشارکت دانشجویان از اقوام مختلف بیشتر باشد، در معرفی گوشه‌ای از فرهنگ، هنر و تمدن اقوام ایران اسلامی موفق‌تر خواهیم بود.

  به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین ذاکر، در حاشیه این نمایشگاه، در راستای تحقق به شعار سال ۹۶ (اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال) و حمایت از تولید و کار و سرمایه ایرانی و همچنین به منظور ایجاد تسهیلات ویژه برای دانشجویان، اساتید و کارکنان، نمایشگاه بهاره به منظور ارائه پوشاک و البسه نیز برپا خواهد شد.

  معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات در پایان گفت: دانشجویان و دانشگاهیان علاقه‌مند برای برپایی غرفه در این نمایشگاه تا ۱۰ بهمن ماه فرصت دارند آمادگی خود را به اداره امور فوق برنامه و آفرینش‌های هنری واحد علوم و تحقیقات اعلام کنند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار