رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • مرجع تقلید شیعیان گفت: مجالس طلاب باید به‌گونه‌ای باشد که مشکلی از مشکلات جامعه را برطرف کند اما مجالس مومنین نباید منتهی به غیبت شود و این مجالس باید عاری از هر گونه گناهی باشد.

  به گزارش عصرساری،

  آیت‌الله جعفر سبحانی ، مرجع تقلید شیعیان صبح امروز در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) اظهار کرد: ایشان فرمودند اگر بابی از باب بهشت مشاهده کردید با حرص و ولع وارد شوید؛ مخاطبان در پاسخ گفتند در دنیا که بهشتی وجود ندارد. حضرت  فرمودند منظور مجالس مؤمنان است.

  وی افزود: مجالس طلاب نیز باید به‌گونه‌ای باشد که مشکلی از مشکلات جامعه را برطرف کند و مجالس مومنین نباید منتهی به غیبت شود، مجالس برای طلبه لازم است طلبه زمانی که شش روز درس می‌خواند یک جلسه انسی نیز برای او لازم است اما این مجالس باید عاری از هر گونه گناهی باشد.

  این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت جلسات طلاب گفت:‌ اغلب در گذشته مجالس طلاب در زمینه مباحث فقهی و اصولی بود و این رویه باید ادامه پیدا کند.

  وی یادآور شد: مجالس برای طلبه لازم است پس از دریافت دروس باید جلسه برای مباحثه داشته باشد و اگر تفریح نیز صورت می‌گیرد سازنده فکر و ایمان باشد.

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار