رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 12 December
 • رئیس هیأت معارضان دولت سوریه در گفت‌وگوهای ژنو، از طرح آمریکا برای تشکیل ارتشی در شمال سوریه انتقاد کرد و گفت که این طرح منجر به تجزیه این کشور خواهد شد.

  به گزارش عصرساری،«نصرالحریری»، رئیس هیأت مخالفان دولت سوریه در مذاکرات ژنو سوئیس امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز» ضمن انتقاد از این اقدام آمریکا درباره عملی کردن این طرح هشدار داد.

  وی پرسید: «فایده تشکیل چنین ارتشی چیست؟ این مسئله منطقه را به سمت تنش بیشتر سوق خواهد داد و چه بسا در آینده منجر به تجزیه سوریه شود».

  ایالات متحده آمریکا یکشنبه این هفته اعلام کرد که قصد دارد نیروی مرزی جدیدی متشکل از کردهای سوریه که نزدیک به 30 هزار نفر می‌شود، در شمال سوریه تشکیل دهد.

  حریری به مذاکرات سوریه اشاره کرد و گفت که دور نهم مذاکرات ژنو از اواخر ژانویه شروع خواهد شد و احتمال دارد مکان برگزاری آن به «وین»، پایتخت اتریش انتقال یابد.

  رئیس هیأت مخالفان دولت سوریه با این حال بعید دانست که هیأت واحد معارضان سوریه که خروجی نشست «ریاض 2» است، در «کنگره گفت‌وگوی ملی سوریه» شرکت کند.

  کنگره گفت‌وگوی ملی سوریه در روزهای 29 و 30 ماه میلادی جاری در شهر «سوچی» روسیه برگزار خواهد شد.

  نصر الحریری همچنین گفت که معارضان سوریه هنوز دعوتی برای شرکت در این کنگره دریافت نکرده است و فضای کلی حاکم بر معارضان مانع از شرکت آن‌ها در این کنگره می‌شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار