رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 2 June
 • عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به سهم ناچیز شش‌هزارمی از کل بودجه مصوب تهران در سال گذشته برای توسعه و ایجاد زیرساخت‌های تفریحی و تفرجی در تهران، این دیدگاه را مطرح کرد که «تهران، شادی ندارد.»

  به گزارش عصرساری،زهرا نژادبهرام طی تذکری در جریان جلسه روز گذشته شورای شهر تهران بر ضرورت تکمیل پروژه هزار و یک شهر تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت نقش شادی در توسعه یک شهر که در نظریه‌های صاحب‌نظران حوزه اجتماعی و روانشناسی هم به اثبات رسیده، وجود تنها یک شهر بازی (شهربازی ارم) که آن هم عمر حدود ۷۰ سال دارد، فاقد توجیه است. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در همین راستا اختصاص شش‌هزارم بودجه تهران در سال ۹۵ و یک‌هزارم بودجه در سال ۹۶ به توسعه و ایجاد زیرساخت‌های تفریحی نشان از غفلت مجموعه مدیریت شهری پیشین به این مقوله مهم دارد که ضروری است مجموعه جدید حاکم بر شهر تهران بازنگری جدی در این زمینه داشته باشد و نقطه شروع این کار نیز باید در بودجه سال ۹۷ نمود پیدا کند.

  نژادبهرام گفت: یکی از اقدامات مثبت دوره پیشین مدیریت شهری در زمینه ایجاد فضاهای تفریحی گردشگری، تلاش و تمرکز بر احداث و بهره‌برداری از پروژه هزار و یک شهر در غرب تهران بود. به گفته وی، ابتدا قراربود این پروژه در سال ۱۳۹۰ به‌صورت مشارکتی از سوی شهرداری تهران و بخش خصوصی و در سه فاز، ظرف مدت سه سال به بهره‌برداری برسد؛ اما اکنون با گذشت ۶ سال کماکان حتی یک فاز پروژه هم به بهره‌برداری نرسیده است. عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: مشکل ناشی از مسائل مالکیت زمین بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان زمین شهری است. وی از شهرداری درخواست کرد با توجه به کمبود شدید سرانه فضاهای تفریحی به خصوص شهربازی در سطح شهر تهران، نسبت به تکمیل علمیات اجرایی پروژه مذکور اهتمام کند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار