رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 9 December
 • اجراهای زنده موسیقی در ساری از سر گرفته شد تا بار دیگر در قبال کمترین امکانات، گزاف‌ترین هزینه‌ها دریافت شود.

  به گزارش عصرساری، اجراهای زنده موسیقی در ساری از سر گرفته شد تا بار دیگر در قبال کمترین امکانات، گزاف‌ترین هزینه‌ها دریافت شود.
  شرکت‌های برگزارکننده کنسرت‌های موسیقی و به‌طور خاص یکی از شرکت‌ها که بیش از سایرین در این زمینه نقش دارد، علی‌رغم انتقاداتی که نسبت به برگزاری کنسرت در سالن‌های غیراستاندارد سینما سپهر و هلال‌احمر صورت می‌پذیرد، همچنان قصد دارند کنسرت‌هایشان را در این مجموعه‌ها برگزار کنند و متأسفانه گروه‌های موسیقی نیز با این برگزارکنندگان‌همراه کرده‌اند، حال با این شرایط سؤال این است با چه استانداردی مبلغ میانگین 100 هزار تومان برای بلیت این کنسرت‌ها در نظر گرفته می‌شود.

  نبود سالن مناسب برگزاری کنسرت در ساری
  وجود صوت مناسب، آکوستیک بودن سالن صدابرداری و نورپردازی مناسب از استانداردهای یک سالن مناسب است که در ساری وجود ندارد.
  شهری که حتی یک سالن استاندارد جهت اجرای موسیقی زنده را ندارد چگونه هفته ایی در آن 6 سئانس کنسرت اجرا می‌شود، مگر نمی‌توان این کنسرت‌ها را در شهرهای دیگر استان چون بابل، آمل نور و یا غرب مازندران و در سالن‌های با شرایط مناسب اجرای موسیقی اجرا کرد.
  آیا تنها افراد منحصربه‌فردی باید برگزارکنندگان کنسرت در استان باشند و تمامی این کنسرت‌ها هم در ساری اجرا شود؟
  در همین رابطه آصف اسدی مدرس موسیقی در ساری، گفت: اینکه چرا در سالن‌های سینما کنسرت‌های موسیقی اجرا می‌شود برای بنده قابل‌فهم نیست.
  وی با اشاره به کیفیت پایین اجرای کنسرت در ساری، اظهار کرد: از نام سالن سینما، کاملاً مشخص است برای چه هدفی تأسیس‌شده و قطعاً نمی‌تواند با سالن‌های مخصوص اجرای موسیقی رقابت کند.

   

  برگزاری کنسرت با کمترین کیفیت در ساری
  اسدی بابیان اینکه باید به مخاطب خود احترام بگذاریم، افزود: اینکه چطور یک گروه می‌تواند در یک بعدازظهر سه سئانس بافاصله‌های زمانی بسیار کم و آن‌هم در سالن سینمایی که مخصوص اکران فیلم است، اجرا داشته باشد جای سؤال دارد؛ از سوی دیگر به نظر من این وضعیت، توهین به مخاطب و علاقه‌مندان واقعی به موسیقی است.
  این مدرس موسیقی با اشاره به اینکه امروز مردم ما دنبال شادی و نشاط هستند، افزود: این کنسرت‌ها که بعضاً با کمترین کیفیت و در اغلب موارد هم به‌صورت پلی بک اجرا می‌شوند، چون هیجان‌انگیز هستند مورد استقبال قرارگرفته و مردم ما باوجود مشکلات اقتصادی حاضرند هزینه‌های گزافی نیز برای آن‌ها پرداخت کنند.

   

  انحصار برگزاری کنسرت در ساری
  قطعاً روابط کنسرت گذار با مسئولان صدور مجوز در استان و انحصار یک یا 2 شرکت خاص از عوامل اصلی این‌ سوءاستفاده‌هاست.
  در این زمینه هرچند خوانندگان مقصرند، اما شرکت‌های برگزارکننده به‌مراتب بیش از خوانندگان در تضییع حقوق خریداران بلیت کنسرت‌ها مقصر بوده و البته تقصیر اصلی متوجه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران است که حداقل‌ها را نیز برای صدور مجوز برگزاری کنسرت در نظر نمی‌گیرد و نظارت جدی بر اجرای آن ندارند و صفرتا صد ماجرا را به شرکت‌های برگزارکننده سپرده است.
  نمی‌توان توجیهی به‌جز سوءاستفاده از علاقه مردم به موسیقی تصور کرد اجرای موسیقی در مازندران در این چندساله متولی نداشته یا متولی‌اش به‌جز صدور مجوز کنسرت، تکلیف دیگری برای خود قائل نبوده است!

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار