رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۷ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 24 January
 • مدیر شرکت خطوط لوله نفت منطقه شمال داد:

  بهره‌برداری از تقاطع جدید خط لوله انتقال نفت از ری به ساری

  مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه شمال با اشاره طرح ایمن‎سازی تقاطع خط لوله 12 اینچ فرآورده با رودخانه تجن ساری، به‌منظور مقاوم‌سازی آن در برابر سیلاب و طغیان رودخانه، اجرایی شد.

  به گزارش عصرساری، سیدحمید حسینی بابیان اینکه این تقاطع با عملیات قطع و وصل در روزهای گذشته وارد مسیر انتقال شده است گفت: این عملیات با مشارکت همه واحدهای فنی و عملیاتی، اداری و حراست و مراکز انتقال نفت ساری و لاجیم 48 ساعته انجام شد.

   

  مدیر منطقه شمال خاطرنشان کرد: طرح تغییر مسیر تقاطع خط انتقال فرآورده‎های نفتی ری – ساری با رودخانه تجن در ماه‎های گذشته با جانمایی لوله‎های 12 اینچ و 16 اینچ انتظار در عمق بیش از چهار متر از سطح طبیعی بستر رودخانه انجام‌شده بود و با اجرای عملیات قطع و وصل در روزهای گذشته، این تقاطع جدید و ایمن‎سازی شده وارد مسیر انتقال شده است.

   

  حسینی با اشاره به عبور خطوط لوله نفت خام و فرآورده‎های نفتی از رودخانه‎های متعدد استان‎های مازندران و گلستان، گفت: تلاقی لوله‎های نفتی با رودخانه تجن بزرگ‎ترین نمونه این تقاطع‎ها است.

   

  وی در پایان گفت: هزینه اجرای این طرح با به‌کارگیری از توان و دانش فنی کارشناسان منطقه و ستاد، همچنین انتخاب روش‎های کارآمد و کم‌هزینه در قیاس با روش مرسوم حفاری افقی جهت‌دار، بیش از 70 درصد کاهش‌یافته است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار