رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
 • السبت ۹ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Saturday 20 October
 • به گزارش عصرساری،اعضای باند خانوادگی که اقدام به راهزنی می‌کردند، در عملیات ویژه پلیس دستگیر شدند. به گزارش شرق، فردی روز ٢٣ شهریور با مراجعه به کلانتری خلیج‌فارس به مأموران اعلام کرد خودروي نیسان آبی‌رنگش حامل بیش از ٥٠ تخته فرش، به‌دست سارقان سرقت شده و دزدان خود او را نیز پس از ضرب‌وشتم شدید […]

  به گزارش عصرساری،اعضای باند خانوادگی که اقدام به راهزنی می‌کردند، در عملیات ویژه پلیس دستگیر شدند.

  به گزارش شرق، فردی روز ٢٣ شهریور با مراجعه به کلانتری خلیج‌فارس به مأموران اعلام کرد خودروي نیسان آبی‌رنگش حامل بیش از ٥٠ تخته فرش، به‌دست سارقان سرقت شده و دزدان خود او را نیز پس از ضرب‌وشتم شدید با دست‌و‌پای بسته‌شده در بیابان‌های واوان رها کردند.
  مال‌باخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ١:٣٠روز حادثه از شهر کاشان به مقصد آمل حرکت کردم. حدودا ساعت چهار بامداد بود که به تهران، حوالی سه‌راه تهرانپارس رسیدم. کمی جلوتر، در ابتدای جاده دماوند توقف کردم تا قدری استراحت کنم. در حال نوشیدن چای بودم که ناگهان سه‌نفر از سمت راننده و سه‌نفر از سمت شاگرد، به چاقو و چوب به داخل خودرو حمله‌ور شدند. تمامی این افراد بین ٢٠ تا٣٠ ساله بودند. یکی از آنها دستش را به گردن من انداخت و قصد خفه‌کردن من را داشت و نفر دوم اقدام به زدن اسپری فلفل به ‌صورت و چشمانم کرد. در دست همه آنها چاقو بود و من از ترس جان خود، هیچ مقاومتی مقابل آنها نمی‌کردم. آنها بعد از پیاده‌کردن من از داخل نیسان، من را به داخل یک دستگاه خودروي پژو ٤٠٥ تیره‌رنگ بردند و اقدام به بستن دست‌وپا و چشمان من کردند. مدتی در حرکت بودیم تا نهایتا من را در همان وضعیت به بیرون از ماشین انداختند. زمانی‌ که موفق به بازکردن دست‌وپا و چشمان خود شدم، متوجه شدم که در بیابان‌های اطراف واوان هستم.
  کارآگاهان هم‌زمان با آغاز رسیدگی به پرونده محموله فرش، اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای در ارتکاب سرقت‌هاي خشن محموله، به‌نام صالح (٣٢ ساله) که پس از دستگیری همدستانش در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از مخفیگاهش در شهرستان گلستان متواری شده، مجددا اقدامات مجرمانه خود درباره سرقت‌های خشن محموله را از سر گرفته است.
  بررسی سوابق «صالح. خ» نشان داد که او از سال ١٣٨٥ تاکنون، ١٥بار به اتهام جرم‌هاي گوناگون، به‌ویژه سرقت، دستگیر و روانه زندان شده و درحال‌حاضر برادر او به نام «اژدر»، به اتهام ارتکاب سرقت‌های خشن محموله، در زندان به‌سر می‌برد.
  با توجه به اطلاعات دقیقی که از اقدامات مجرمانه صالح و دیگر اعضای خانواده‌اش در ارتکاب سرقت‌های خشن محموله وجود داشت و همچنین با بهره‌گیری از اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که صالح این‌بار با همراهی دو نفر از برادرانش به نام‌های «بهروز» و «راسم» و با همدستی تعدادی از بستگان نزدیک خود، مجددا گروه جدیدی از سارقان خشن محموله را تشکیل داده است. در نهایت با شناسایی تصویر صالح از سوي راننده نیسان، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت اخیر نیز به‌دست صالح و همدستانش انجام شده است.
   هم‌زمان با ادامه تحقیقات پلیسی برای شناسایی کامل و دقیق این گروه از سارقان خشن محموله و مخفیگاه‌های‌شان، شکایت مشابه دیگری این‌بار درباره سرقت خشن محموله برنج به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد. راننده یک دستگاه کامیون که سارقان به همان شیوه مشابه اقدام به سرقت ١١ تن محموله برنج و رهاکردنش در بیابان‌های اسلامشهر کرده بودند، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «پس از رسیدن به تهران، در اتوبان شهید یاسینی در حرکت بودم که یک دستگاه خودروي پژو ٤٠٥ اقدام به مسدودکردن مسیر حرکتم کرد. آنها پس از بستن مسیر حرکت، با چاقو و قمه به سمت من حمله‌ور شدند و پس از بستن دست‌وپاهایم من را زیر صندلی پشت راننده پژو قرار دادند، به مکان نامعلومی منتقل كردند و جداگانه کامیون حامل محموله برنج را نیز  سرقت کردند».
  سرانجام با انجام اقدامات ویژه پلیسی، مخفیگاه تمامی اعضای گروه سارقان خشن در بهارستان، رباط‌کریم، اسلامشهر، گلستان و شهریار شناسایی و ساعت پنج بامداد روز دوشنبه هفته جاری عملیات دستگیری متهمان آغاز و در چند عملیات هم‌زمان، تمامی اعضای گروه دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه‌های آنها، به‌ویژه انباری متروکه در منطقه خیرآباد شهرستان اسلامشهر، قسمتی از اموال مسروقه ازجمله لاستیک خودروهای سنگین، برنج، احشام، آهن‌آلات و… کشف و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
  متهمان در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مسروقه‌بودن تمامی اموال مکشوفه اعتراف و عنوان کردند سرقت‌های مشابهی در مبادی ورودی و خروجی شهر تهران، به‌ویژه در اتوبان آزادگان، یاسینی، رجایی و همچنین محدوده مناطق فردیس، جاجرود، چیتگر، خاورشهر و… داشته‌اند.
  سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: «درحال‌حاضر رسیدگی به پرونده اخیر در مراحل ابتدایی آن است و اقدامات پلیسی برای شناسایی سرقت‌های مشابه و دعوت از شکات و مال‌باختگان در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است».

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار