رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
 • الإثنين ۵ شعبان ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 30 March
 • مقام‌های انگلیسی از اقدام رییس‌جمهوری آمریکا به بازنشر ویدئوهایی ضداسلامی که پیش‌تر توسط یکی از رهبران حزبی افراطی در انگلیس منتشر شده بود، به شدت انتقاد کردند.

  به گزارش عصرساری،جایدا فرانسن، معاون رهبر حزب راست افراطی «اول انگلیس» پیش‌تر ویدئوهایی را در توییتر خود منتشر کرد که به خاطر داشتن محتوایی علیه اسلام مورد انتقاد گسترده قرار گرفت.

  دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در صفحه توییتر خود ویدئوهای این رهبر حزبی انگلیس را بازنشر کرده که این اقدام وی انتقادهایی را در پی داشت.

  دفتر نخست‌وزیری انگلیس در این باره اعلام کرد: انتشار محتوای مغرضانه از سوی یک گروه راست افراطی که با ارزش‌های ما منافات دارد، برای ما قابل قبول نیست و اقدام ترامپ در بازنشر توییت‌های این گروه درست نبود.

  در همین حال، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس در توییتر خود نوشت: امید دارم که دولت ما اقدام ترامپ برای بازنشر این توییت‌ها را محکوم کند. این توییت‌ها برای جامعه ما تنفرآور، خطرناک و تهدیدآمیز هستند.

  دونالد ترامپ که مخالفت خود را با مهاجران مسلمان چه پیش از ریاست‌جمهوری و چه پس از آن پنهان نکرده است، با بازنشر سه توییت مسلمان‌ستیز جیدا فرانسن در توییت شخصی خود، عملا نظرات وی را تایید کرده است.

  فرانسن در توییت شخصی خود سه ویدئو در مخالفت با مهاجرت مسلمانان به اروپا منتشر کرد. در اولین ویدئو ادعا می‌شود که یک مهاجر مسلمان یک پسر هلندی را کتک می‌زند. ویدئوی دوم مدعی است که یک مسلمان مجسمه مریم مقدس را خراب کرده است و ویدئوی سوم، حکایت از آن دارد که عده‌ای مسلمان یک پسربچه نوجوان را از پشت بام به پایین می‌اندازند و به قصد کشت او را می‌زنند.

  صحت محتوای این ویدئوها و منبع آن‌ها مشخص نیست.

  انتشار توییت‌های کینه‌توزانه فرانسن چند روز پس از آن صورت می گیرد که وی به دنبال سخنرانی در راهپیمایی بلفاست به اتهام نفرت‌پراکنی بازداشت شد.

  فرانسن بارها در حساب توییتری خود مطالب ضداسلامی در مخالفت با پناهجویان منتشر کرده است. او با خوشحالی از بازنشر و انعکاس ویدئوهای خود در حساب توییتری دونالد ترامپ، از وی و آمریکا تشکر کرده است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار