رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۳ شعبان ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 7 April
 • خرداد سال آینده رقابت‌های جام جهانی فوتبال آغاز می‌شود و بسیاری از هواداران فوتبال به دنبال حضور در ورزشگاه‌های این کشور و مشاهده این رقابت‌ها از نزدیک هستند.

  به گزارش عصرساری،رقابت های جام جهانی روسیه از 24 خرداد سال 1397 تا 24 تیر به میزبانی 11 شهر مسکو ، سن پترزبورگ ، کالینینگراد ، قازان نیژنی نودوگورود ، سامارا، ولگا گراد ، سارانسک ، روستوف ، سوچی و یکاتینبورگ برگزار می شود و 32 تیم حاضر در این رقابت ها در ورزشگاه ها و شهر های مختلف به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

  ///ویژه خانم خزاعلی ////هزینه سفر به روسیه در آستانه جام جهانی فوتبال

  البته تا زمان  قرعه کشی این مسابقات مشخص نیست که کدام تیم ها قرار است در کدام یک از شهر های روسیه به مصاف حریفان بروند. به همین دلیل هم اکنون قیمت مشخصی برای سفر به روسیه در این زمان وجود ندارد و تا پس از قرعه کشی این رقابت ها هم نمی توان از قیمت دقیق سفر به روسیه صحبتی به میان آورد. با این حال برخی قیمت های تقریبی از سفر به روسیه ارائه داده اند اما بیشتر تور های مسافرتی قیمت سفر را پس از قرعه کشی اعلام می کنند زیرا ظاهرا روس ها هم در این زمان قیمت مشخص نکرده اند تا پیس از برگزاری مراسم قرعه کشی قیمت های خود را کم و زیاد کنند.

  مسکو ، میزبان بیشترین بازی های جام

  رقابت های جام جهانی 2018 در 12 ورزشگاه برگزار می شود اما بیشترین بازی های این رقابت ها از جمله بازی افتتاحیه و اختتامیه قرار است در پایتخت روسیه یعنی مسکو برگزار شود. 10 بازی در مرحله گروهی و یک بازی نیمه نهایی وبازی فینال بازی هایی هستند که قرار است به میزبانی مسکو برگزار شوند. شاید برای بسیاری سوال باشد که چرا بیشتر بازی ها قرار است به میزبانی مسکو برگزار شود و دقیقا هدف روسیه از برگزاری این رقابت ها در یازده شهر چیست ؟

  ///ویژه خانم خزاعلی ////هزینه سفر به روسیه در آستانه جام جهانی فوتبال

  مسکو پایتخت روسیه یکی از 10 شهر بزرگ اروپا محسوب می شود و با در اختیار داشتن 5 فرودگاه و 9 ایستگاه قطار یکی از پر امکان ترین شهر های روسیه است. همچنین قدمت تاریخی این شهر و دارا بودن مراکز زیاد توریستی و اقتصادی مسئولان این کشور را مجاب کرده تا بیشتر بازی ها را در مسکو برگزار کنند.

  روسیه اگرچه یکی از قدرتمند ترین کشور های جهان چه از جهت سیاسی و چه از جهت اقفتصادی محسوب می شود اما این کشور در سال های گذشته نسبت به رقیبان اروپایی خود میزبانی زیادی را بر عهده نداشته است. آن ها تنها یک بار میزبانی یک رقابت بزرگ را بر عهده داشتند و آن ها المپیک 1980 مسکو بود.

  ///ویژه خانم خزاعلی ////هزینه سفر به روسیه در آستانه جام جهانی فوتبال

  همچنین امکانات حمل و نقل و زیر ساختی در سراسر این کشور پر وسعت به یک اندازه نیست و به همین دلیل مسئولان برگزاری احتمالا خواستند تا با میزبانی در 11 شهر امکانات زیر ساختی و ورزشی را در روسیه گسترش دهند. علاوه بر این ها پوتین رئیس جمهور روسیه بار ها عنوان کرده است که این کشور برای مسابقات جام جهانی برنامه ویژه ای دارد و تلاش می شود تا امکانات همه شهر های میزبان به یک اندازه باشد.

  قیمت بلیت های بازی های جام جهانی

  کشور میزبان برای هر مسابقه بلیت های مختلفی را در نظر گرفته تا هواداران فوتبال بتوانند به راحتی در ورزشگاه ها حاضر شوند و بازی ها را مشاهده کنند. جالب آن جاست که بلیت های بازی های جام جهانی فوتبال روسیه نسبت به دوره قبل آن که به میزبانی برزیل برگزار شد 10 درصد بیشتر شده است.

  قیمت بلیت های بازی های جام جهانی به شرح زیر است :

  مرحله بازی ها                          درجه1                      درجه 2                       درجه 3                             درجه 4
  افتتاحیه                                  2/376/000               1/648/800          950/400                    230/400
  مرحله گروهی                        907/200                    712/800               453/600                   92/160
  مرحل یک هشتم نهایی       1/058/000                799/200               496/800                    161/280
  مرحله یک چهارم نهایی      1/576/800               1/101/600           756/000                    273/600
  مرحله نیمه نهایی               3/240/000               2/073/600           1/231/200                322/560
  رده بندی                                1/576/800                 1/101/600           756/000                  273/600
  فینال                                     4/752/000              3/067/000          195/600                   506/880

  تمامی قیمت ها بلیت ها به تومان است. همچنین بلیت درجه چهار تنها مختص به هواداران روسی است.

  ///ویژه خانم خزاعلی ////هزینه سفر به روسیه در آستانه جام جهانی فوتبال

  هزینه سفر به روسیه

  تیم ملی فوتبال کشورمان موفق شد برای  پنجمین بار به جام جهانی فوتبال صعود کند به همین دلیل بسیاری از هواداران فوتبال امیدوارند تا تیم ملی کشورمان بتواند در این دوره متفاوت تر از گذشته باشد و حتی به مرحله حذفی صعود کند.

  ///ویژه خانم خزاعلی ////هزینه سفر به روسیه در آستانه جام جهانی فوتبال

  برگزاری این دوره از رقابت های جام جهانی به میزبانی روسیه اما یک امتیاز ویژه برای هواداران ایرانی دارد و آن هم نزدیکی این کشور به ایران است . پیش از این تیم ملی فوتبال کشورمان برای حضور در رقابت های جام جهانی فوتبال به کشور های آرژانتین ، برزیل ، آلمان و فرانسه سفر کرده بود و طبیعتا قیمت سفر به هر یک از این کشور هابا توجه به فاصله طولانی زیاد بود وهر کسی نمی توانست برای مشاهده بازی های جام جهانی به کشور های مختلف صعود کند. با این حال بسیاری  از هواداران فوتبال در این دوره امیدوارند تا بتوانند این بازی ها را از نزدیک مشاهده کنند. البته باید در نظر گرفت که هزینه سفر به روسیه هم اصلا ارزان نیست اما به واسطه نزدیکی این کشور به ایران و فاصله کوتاه بین دو کشور هزینه ها برای ایرانی ها پائین تر از بسیاری کشور ها از جمله برزیل و ژاپن خواهد بود.

  همان طور که پیش از این گفته شد تا پیش از برگزاری مراسم قرعه کشی نمی توان از قیمت قطعی برای سفر به روسیه در  جام جهانی  صحبت کرد اما برخی از تور ها قیمت تقریبی خود را به این صورت اعلام کرده اند:

  *هزینه مشاهده 3 بازی تیم ملی کشورمان در رقابت های جام جهانی فوتبال در جایگاه درجه 3 و اقامت در هتل 3 ستاره تقریبا 8 میلیون تومان
  *مشاهد 3 بازی ایران در جایگاه درجه 2 و اقامت در هتل 4 ستاره نزدیک به 18 میلیون تومان و هزینه مشاهده 3 بازی در جایگاه درجه یک به همراه اقامت در هتل 5 ستاره نزدیک با 22 میلیون تومان است.

  البته همان طور که پیش از این گفته شد این قیمت ها قطعی نیست و هم اکنون بیشتر آژانس های مسافرتی اعلام قیمت مشاهده این رقابت ها و اقامت در روسیه را به پس از مراسم قرعه کشی و مشخص شدن شهر های میزبان برای تیم ملی کشورمان موکول کرده اند. همچنین حداقل زمان برای مشاهد هر 3 بازی ایران را باید 15 روز در نظر گرفت و با توجه به هتل محل اقامت و درجه بلیت جایگاه ها می توان قیمت را به صورت تقریبی از 8 تا 22 میلیون تومان در نظر گرفت.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار