رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Monday 19 November
 • سخنگوی قوه قضاییه گفت: دری‌اصفهانی از جلساتی که شرکت می‌کرده و هیئت ۱+۵ بوده، به‌صورت مخفیانه گزارش تهیه و ضبط کرده است.

  به گزارش عصرساری،سخنگوی قوه قضاییه درباره اظهارات وزیر خارجه بریتانیا مبنی بر آزادی نازنین زاغری و اینکه گفته شده حاضر هستند به‌ازای آزادی وی، بدهی 400 هزار پوندی را بدهند، گفت: این فرد برایش حکمی صادره و قطعی شده و در حال تحمل کیفر است. تلاش آنها طبیعی است اما باید دید آیا این فرد شرایط آزادی را دارد یا خیر.

  وی گفت: پرونده صندوق ذخیره و بانک سرمایه مشترک است. تا الآن حدود 37 نفر تحت تعقیب قرار گرفتند و 8 نفرشان بازداشت هستند و بقیه با قرار آزاد شدند و پرونده هنوز به دادگاه نرفته و گزارش تحقیق و تفحص هم هنوز واصل نشده است.

  معاون اول قوه قضاییه درباره متواری بودن یکی از متهمان پرونده صندوق ذخیره و بانک سرمایه گفت: آقای امامی‌نامی بود که یک مدتی بازداشت بود و با قرار آزاد شد و یک مدتی به خارج رفت و بعد هم برگشت اما یک فردی که از بدهکاران این پرونده است، قبل از اینکه تحقیق شود رفته خارج از کشور و برنگشته است.

  وی درباره اجرای حکم اعدام زنجانی تا 10 روز دیگر گفت: من چیزی در این رابطه نشنیدم.

  محسنی‌اژه‌ای درباره اینکه آیا امکان دارد دادگاه بقایی علنی شود، گفت: این امکان به‌عهده قاضی است و این را هم قانون گفته و سلیقه‌ای نیست مگر اینکه یک پرونده ملی شود که مکانیزمش را توضیح دادم.

  سخنگوی قوه قضاییه درباره فیلم منتشرشده از نحوه جاسوسی دری‌اصفهانی گفت: ایشان یک اتهامی داشته و این اتهام در دادسرا رسیدگی شد و رفت دادگاه و محکوم شد و تجدیدنظر تأیید کرد اما از جزییات پرونده و ساعت و اینها اطلاع ندارم اما یک مطلب را می‌دانم؛ ایشان از جلساتی که شرکت می‌کرده و هیئت 1+5 بوده، به‌صورت مخفیانه گزارش تهیه و ضبط کرده است.

  وی درباره زمین‌لرزه کرمانشاه و اظهارات جهانگیری در خصوص جان‌باختگان مسکن مهر در زمین‌لرزه و ایجاد تشویش و نگرانی بین ساکنان این مسکن‌ها افزود: بررسی با اینکه تشخیص داده شود جرم است یا خیر، دوتاست. اینکه برخی از اینها صحت نداشته، درست است. خبر داده بودند که در ساختمان‌های مسکن مهر 100 نفر کشته شدند که یقیناً درست نبود. اینکه این ساختمان‌ها بیشتر از سایر ساختمان‌ها تخریب شدند هم درست نبود. کسانی که این حرف را می‌زنند سوء نیت دارند یا خیر و بر چه‌اساسی حرف می‌زنند، نمی‌دانم. اگر با سوء نیت نباشد جرم نیست اما اگر ثابت شود کسی با قصد سوء اظهاری کند، بحثش جداست که تا الآن گزارشی نیامده است.

  محسنی‌اژه‌ای درباره پرونده دانیال‌زاده و بدهکاران بانکی و فراری دادن دو متهم گفت: کیفرخواست صادر نشده است. یک نفر فراری بود که هنوز هم فراری است و هنوز هم نیامده است. در مورد بدهی‌اش ، تلاش کردند بدهی خود را با بانک به‌صورت یکجا یا تقسیط تسویه کنند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار