رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 16 October
 • سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری اعلام کرد:

  ظرفیت چهار هزار هکتاری اراضی شیب‌دار ساری برای کشت گل محمدی

  سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری گفت: چهار هزار هکتار از اراضی شیب‌دار این شهرستان، مستعد کشت گل محمدی است.

  به گزارش عصرساری، فرزین فرهادی بابیان اینکه مازندران رویشگاه اصلی بسیاری از گونه‌های دارویی باارزش است که قابلیت کشت و کار در اراضی شیب‌دار را دارد، گفت: این گونه‌های دارویی در شرایط طبیعی و با بارندگی مختصر رشد می‌کند که می‌تواند با کشت اصولی آن‌ها، تولید و مصرف داخلی و صادرات آن افزایش پیدا کند.

  وی بابیان اینکه گل محمدی ازجمله گیاهانی است که در ارتفاعات بهترین عملکرد را دارد، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی، توسعه کشت گل‌محمدی در مناطق شیب‌دار و کم بازده را دنبال می‌کند.

  سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری دراین‌باره گفت: برای تغییر الگوی کشت در اراضی شیب‌دار و جلوگیری از فرسایش خاک، امسال در 41 هکتار از اراضی مناطق دودانگه و چهاردانگه شهرستان ساری، گل محمدی کشت شد.

  وی بابیان اینکه تاکنون 91 هکتار از مناطق بالادست این شهرستان به کشت گل محمدی اختصاص داده شد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در مناطق بالادست و کوهستانی این شهرستان چهار هزار هکتار اراضی شیب‌دار مستعد رهاشده وجود دارد، با تأمین اعتبار موردنیاز و تهیه نهال گل محمدی از ارقام صادراتی، این شهرستان می‌تواند در سال‌های آینده از قطب‌های تولید این محصول گران‌بها باشد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار