رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 16 October
 • مدیرکل اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه تعداد موقوفات سلامت در استان محدود است، افزود: در پنج سال اخیر از محل درآمد موقوفه سلامت محمدباقر تاجر ساروی، 10 میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره) ساری هزینه شد.

  به گزارش عصرساری، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در گفت‌وگویی با اشاره به در پیش بودن هفته وقف، گفت: که امسال با ادارات کل بهزیستی، کمیته امداد و بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر مذاکره کردیم تا یکی از برنامه‌های وقف با عنوان وقف سلامت در این بیمارستان برگزار کنیم و هزینه ترخیص بیماران نیازمند در این بیمارستان پرداخت شود.

  وی در تشریح وقف سلامت، اظهار کرد: چنین طرحی برای نخستین بار در مازندران اجرا می‌شود و ما به مسئولان این 2 اداره و رئیس بیمارستان ولیعصر پیشنهاد کردیم در کنار برگزاری برنامه‌های وقف با تخصیص سه میلیارد و 500 میلیون ریال درآمد موقوفه بزرگ علینقی کنی در قائم‌شهر تمامی هزینه ترخیص تعدادی از بیماران نیازمند در این مرکز درمانی پرداخت شود.

  حیدری با اشاره به استقبال کمیته امداد و بهزیستی به‌عنوان نهادهای حامی نیازمندان و مسئولان بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر از اجرای این طرح، گفت: ناآشنا بودن مردم در خصوص وقف سلامت باعث شده، مردم شناخت آن‌چنانی از این نوع وقف نداشته باشند.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران که تعداد موقوفات سلامت در استان را محدود و انگشت‌شمار ذکر کرد، ادامه داد: موقوفات علینقی کنی در قائم‌شهر، محمدباقر تاجر ساروی و میرزا مهدی خان اشرفی در بهشهر ازجمله موقوفات بزرگ و قابل‌ذکر سلامت در مازندران به شمار می‌روند.

  مدیرکل اوقاف مازندران گفت: تجربه ثابت کرده است با معرفی و آگاهی‌رسانی در خصوص نحوه هزینه کرد درآمدهای موقوفات و همچنین معرفی انواع موقوفات به‌ویژه موقوفه سلامت می‌تواند در استقبال و رغبت بیشتر مردم به این وادی تأثیر بگذارد.

  وی با اشاره به اینکه تعداد موقوفات سلامت در استان محدود است، افزود: در پنج سال اخیر از محل درآمد موقوفه سلامت محمدباقر تاجر ساروی، 10 میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره) ساری هزینه شد.

  وی از پرداخت هزینه درمان به‌عنوان بخش دیگری از منابع صرف درآمد موقوفات سلامت استان برای فراهم کردن بستر برای کمک و یاری بیماران نیازمند یادکرد، افزود: به بیماران نیازمند با معرفی‌نامه از سوی ادارات کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی به آن‌ها هزینه درمان موقوفات سلامت تعلق می‌گیرد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار