رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۲ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 18 February
 • نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس:

  موفقیت در صادرات؛ مستلزم وجود زیرساخت‌هاست

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس، گفت: باید بدانیم صادرات علم است که موفقیت در این زمینه مستلزم وجود زیرساخت‌های مختلف است.

  به گزارش عصرساری، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگویی بابیان اینکه تمام اقتصاد مازندران به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم مرتبط با کشاورزی است، افزود: بزرگ‌ترین بخش اقتصادی مازندران کشاورزی در کنار صنعت و تجارت است که باید شاهد اقدامات خوبی در این حوزه باشیم.

   

  وی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته هرسال شاهد گرفتاری ازجمله سیل، تگرگ، طوفان و سایر در مازندران بودیم که آسیب‌های فراوانی به کشاورزان وارد کرد، اظهار کرد: سال گذشته نیز بحث سرمازدگی خسارت زیادی به مرکبات مازندران وارد کرد که جبران بخشی از آسیب‌ها با دولت و دستگاه‌های مسئول در این زمینه بوده است.

   

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه عایدی بخش کشاورزی، زیرساخت‌ها و قیمت تمام‌شده محصولات کشاورزی به دلیل افزایش نهاده‌های کشاورزی بالا است، اضافه کرد: شرایط محدودی نیز برای صادرات محصولات به خارج از کشور حاکم است.

   

  یوسف‌نژاد با اعلام اینکه با توجه به اینکه بخشی از محصولات کشاورزی مازاد بر نیاز کشور است که یکی از روش‌ها صادرات آن است، اظهار کرد: همچنین از حضور کشورهای آسیای میانه برای صادرات با توجه به نیازها استفاده مناسبی نشده است که باید مدیریت مناسبی برای بسترسازی محصولات کشاورزی اتفاق بیفتد تا در این زمینه فعال شوند.

   

  وی با تأکید بر اینکه نظام اداری دستگاه‌های مرتبط باید روش‌های مناسب برای صادرات ایجاد کند که تاکنون از این ظرفیت استفاده‌نشده است، خاطرنشان کرد: باید بدانیم صادرات علم است که موفقیت در این زمینه مستلزم وجود زیرساخت‌های مختلف است.

   

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین نیاز صادرات وجود برند است و همچنین مشکلاتی درزمینهٔ هزینه‌های حمل‌ونقل موجب شده قیمت تمام‌شده محصولات افزایش یابد.

   

  یوسف‌نژاد با اشاره به اینکه سال‌به‌سال نسبت به سیاست‌های بخش کشاورزی داریم عقب‌نشینی می‌کنیم، تصریح کرد: کشاورزی عملاً برای کشاورزان مشکل‌آفرین شده است.

   

  وی یادآور شد: در قانون برنامه ششم توسعه در مواد مختلف نسبت به کشاورزی سیاست‌گذاری شده امیدواریم با تغییرات در بخش کشاورزی که اقتصاد مازندران به آن وابسته است بتوانیم شاهد آثار مثبت به دیگر بخش‌های استان باشیم.

   

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس بابیان اینکه پیگیری‌های بسیاری از سوی مسئولان برای کاهش آثار تخریبی به بخش کشاورزی مازندران صورت گرفت، گفت: آثار روحی و روانی این خسارت‌ها ناشی از ضعف عملکرد و ضعف در تصمیم‌گیری توهینی به کشاورزی مازندران است که به‌تدریج بی‌اعتمادی عمومی را به دنبال دارد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار