رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
 • الخميس ۱۲ شعبان ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 18 April
 • معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری خبر داد

  اجرای طرح ” حسینیه هنر ” در ساری

  معاون فرهنگی اجتماعی شهردای ساری از اجرای حفظ ، احیاء و بازآفرینی آیین ها و سنت های عزاداری محرم با طرح “حسینه هنر” در ساری خبر داد.

  به گزارش عصرساری، محمد محبوب با تأکید بر احیا و بازآفرینی آیین‌ها و سنت‌های عزاداری محرم، گفت: طرح ” حسینیه هنر ” در قالب یک مجموعه به‌هم‌پیوسته جلوه‌هایی از روایت محرم و سوگ قدسی عاشوراییان را در هنرهای مختلف از نقاشی، عکس، پوستر و گرافیک، نوحه‌ها و مداحی‌ها،  تا نمایش‌های آئینی  فیلم و تئاتر و تعزیه  این میراث ارزشمند را به نمایش می‌گذارد.

  وی به هنر اصیل عاشورایی اشاره کرد و گفت: آنچه هنر عاشورا را در مواردی تهدید می‌کند، وجود و جایگزینی سلیقه‌هاست، گنجینه‌ای از ملودی‌های باارزش عاشورایی وجود داردکه در این چندساله رنگ غفلت بر آن‌ها نشسته بود و تصمیم بر این شد که این نغمه‌های عاشورایی را احیا و بازخوانی کنیم.

  معاون فرهنگی اجتماعی شهردای ساری از اجرای حفظ ، احیاء و بازآفرینی آیین ها و سنت های عزاداری محرم با طرح “حسینه هنر” در ساری خبر داد.

  ، افزود: طرح ” حسینیه هنر” بازخوانی و اجرای 5 ملودی مداحی قدیمی از نوحه‌های مختلف و مشهور و مداحان اهل‌بیت ساروی  چون نوبر و مشمولی و ناطق و ….در قالب موسیقی محزون است.

  وی بابیان اینکه عکس از قدیمی‌ترین هنرها در انعکاس وقایع تاریخی است، تصریح کرد: هنر عکاسی نافذ است و قابلیت بسیاری دارد، در همین زمینه نمایشگاه  پوستر و عکس  از حماسه پیاده‌رویی اربعین با 40 اثر برپا می‌شود.

  معاون فرهنگی اجتماعی شهردار ساری ” حسینیه هنر ” را شروع و تلنگری برای حفظ و احیا سنت مطرح کرد و گفت: مطالعات و تحقیقات گسترده با حضور کارشناسان و محققان برای تحقق این امر انجام شد.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار