رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 10 December
 • رئیس نظام‌مهندسی ساختمان مازندران گفت: لازمه اجرای کامل ضوابط و مقررات ملی ساختمان، همگرایی نهادهای مرتبط در حوزه ساخت‌وساز است و تا زمانی که نگاه دستگاهی و فرایندی در ارائه خدمات به جامعه وجود نداشته باشد در این بخش دچار مشکل خواهیم بود.

  به گزارش عصرساري،مهران فرصت در گفت‌وگویی با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، بر اهمیت این مبحث در بخش عمرانی تأکید کرد و گفت: اهمیت پدافند غیرعامل و ملاحظات ایمن‌سازی، مستحکم سازی در حوزه ساختمان منجر به تدوین و ابلاغ مبحث 21 مقررات ملی ساختمان در سال 91 توسط وزارت راه و شهرسازی شد.

  وی با اشاره به اقدامات نظام‌مهندسی ساختمان مازندران در اجرای پدافند غیرعامل بیان کرد: برگزاری اجلاس ملی HSE، تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای با اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل پدافند غیرعامل استان در حوزه مسائل آموزشی ازجمله اقدامات نظام‌مهندسی ساختمان استان در اجرای اهداف پدافند غیرعامل بود.

  رئیس نظام‌مهندسی ساختمان مازندران با تأکید بر آموزش و ترویج، اظهار کرد: برگزاری کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل ویژه مهندسان، بررسی آئین‌نامه مبحث 21 و ارائه نتایج به وزارت راه و شهرسازی، تهیه بانک اطلاعاتی از اعضای سازمان که دارای تخصص یا تجارب مرتبط با حوزه پدافند غیرعامل هستند و تهیه چک‌لیست ملاحظات پدافند غیرعامل بر اساس مبحث 21 مقررات ملی ساختمان از برنامه‌های در دست اجرا نظام‌مهندسی ساختمان مازندران است.

   

  فرصت با تأکید بر ضرورت همگرایی سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در ساخت‌وسازها خاطرنشان کرد: لازمه اجرای کامل ضوابط و مقررات ملی ساختمان، همگرایی نهادهای مرتبط در حوزه ساخت‌وساز است و تا زمانی که نگاه دستگاهی و فرایندی در ارائه خدمات به جامعه وجود نداشته باشد در این بخش دچار مشکل خواهیم بود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار