رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • هوشمندترین ساختمان عربستان در بیابان های ریاض با کمک انرژی خورشیدی، بازچرخانی آب و سیستم های تهویه مصرف انرژی خود را به حداقل رسانده است.

  به گزارش عصرساري، هوشمندترین ساختمان عربستان در بیابان های ریاض با کمک انرژی خورشیدی، بازچرخانی آب و سیستم های تهویه مصرف انرژی خود را به حداقل رسانده است.

   افتتاح هوشمندترین ساختمان عربستان

  به نقل از نیواطلس، شرکت طراحی زاهاحدید برای مرکز مطالعات تحقیقات نفت شاه عبدالله در عربستان سعودی طرحی ارائه کرده  بود که به تازگی در بیابان های ریاض ساخته شده است. این مرکز غیرانتفاعی مسئولیت تحقیق درباره روش های استفاده کارآمد از انرژی را برعهده دارد.

   افتتاح هوشمندترین ساختمان عربستان

  این ساختمان با کمک انرژی خورشیدی، بازچرخانی آب و سیستم های تهویه مصرف انرژی خود را به حداقل رسانده است. این مرکز که KAPSARC نام گرفته با مساحتی معادل ۷۰ هزار متر مربع و در ۵ طبقه ساخته می شود.

  نمای شیشه ای براق ساختمان نور خورشید را منعکس می کند. همچنین برای مقابله با شرایط نامساعد بیابان ساختمان مانند کندو طراحی شده است. به این ترتیب اشعه های سوزان خورشید را مسدود می کند و همزمان بادهای شمالی و غربی را به خود جذب می کند. پنل های خورشیدی که روی نمای جنوبی این سازه نصب شده اند قابلیت تولید سالانه ۵ هزار مگاوات برق را دارند.

  این ساختمان هم اکنون افتتاح شده و هوشمندترین ساختمان عربستان نام گرفته است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار