رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۹ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 1 June
 • فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران-ساری با بیان اینکه انسان‌ها عامل اصلی حریق در جنگل و مرتع هستند، گفت: حدود 157 هکتار از عرصه‌های طبیعی در مازندران حوزه ساری طی6 ماهه نخست سال‌جاری دچار حریق شده‌اند.

  به گزارش عصرساري،حسینعلی خورشیدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با بیان اینکه بیشترین حریق امسال در مراتع اتفاق افتاده است، اظهار کرد: میزان آتش‌سوزی در جنگل‌های مازندارن – حوزه ساری نسبت به 6 ماهه نخست سال گذشته افزایش یافته است.

  وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه تعداد 63 فقره آتش‌سوزی در این منطقه رخ داده است، افزود: 38 فقره حریق در عرصه‌های جنگلی در سطح 18 هکتار اتفاق افتاده است.

  فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان مازندران – حوزه ساری با اشاره به اینکه در 6 ماهه نخست سال، حدود 157 هکتار از عرصه‌های طبیعی در این حوزه دچار آتش‌سوزی شدند، خاطرنشان کرد: 12 فقره آتش‌سوزی به وسعت 17/5 هکتار در جنگل‌های دست‌کاشت و 10 مورد حریق در مراتع استان – حوزه ساری به وسعت 93 هکتار و 3500 مترمربع اتفاق افتاده است.

  این مسؤول تعداد حریق در مراتع مشجر را سه مورد و در سطح 28 هکتار و 1500 مترمربع عنوان کرد و گفت: عرصه‌های شهرستان آمل با 7 مورد و گلوگاه با 2 مورد به‌ترتیب بیشترین و کمترین میزان حریق را به خود اختصاص داده‌اند.

  خورشیدی با بیان اینکه علت بیشتر حریق در جنگل‌ها عامل انسانی است، افزود: کشاورزان، گردشگران، شکارچیان و دامداران عامل آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی بوده‌اند.

  وی در پایان با اشاره به اینکه بیشتر آتش‌سوزی‌ها در سه ماهه تابستان اتفاق افتاده است، تصریح کرد: در یک ماهه پاییز حریق خاصی در جنگل‌ها و عرصه‌های طبیعی نداشته‌ایم.

  گفتنی است بیش از 794 هزار هکتار جنگل و 387 هزار هکتار مرتع زیر نظر اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری است.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار