رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 2 June
 • معاون وزیر و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور از امضای 3 تفاهم‌نامه اقتصادی و تجاری به ارزش 4 هزار میلیارد ریال در بندر نوشهر با بخش خصوصی خبر داد.

  به گزارش عصرساري،محمد راستاد بعدازظهر امروز در حاشیه سفر به این شهرستان و بازدید از بخش‌های مختلف بندر نوشهر، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از نقایص بندر نوشهر، توسعه دسترسی پسکرانه‌ای آن است، اظهار کرد: برای حل این مشکل طرح‌هایی را آغاز کردیم و کار مهندسی ارزش‌یابی آن نیز انجام شده است که امیدواریم بتوانیم به زودی این پروژه‌‌ها را شروع کنیم.

  وی توسعه دسترسی دریایی بندر نوشهر را مناسب ارزیابی کرد و افزود: می‌توان پذیرش کشتی‌های طرح تجاری را در بندر نوشهر داشته باشیم و البته هم‌زمان دسترسی پسکرانه‌ای‌ مناسبی را هم در راستای ارتقاء رقابت‌پذیری بندر نوشهر با توجه به مسؤولیت‌های اجتماعی که داریم ایجاد کنیم به منظور تسهیل در تردد شهروندان نوشهر ایجاد کنیم.

  معاون وزیر و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور از امضای سه تفاهم‌نامه اقتصادی و تجاری به ارزش 4 هزار میلیارد ریال در بندر نوشهر با بخش خصوصی خبر داد و گفت: سه پروژه سرمایه‌گذاری در بندر نوشهر انجام می‌شود که به افزایش سهم حمل و نقل دریایی این بندر کمک قابل توجهی می‌کند.

  وی تصریح کرد: یک پروژه برای مخازن نگهداری موادغذایی است که میزان سرمایه‌گذاری آن حدود 27 میلیارد تومان است و 65 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند و قرار است طی مدت دو سال این پروژه احداث شود و به بهره‌برداری برسد که البته این سرمایه‌گذاری 100 درصدی توسط بخش خصوصی است و در اراضی بندر نوشهر ایجاد می‌شود.

  راستاد بیان کرد: پروژه بعدی سرمایه‌گذ‌اری مربوط به ایجاد مخازن نگهداری روغن خوراکی است که 12 میلیارد تومان سرمایه‌گذ‌اری می‌شود و برای یازده نفر اشتغال مستقیم و البته اشتغال غیرمستقیم قابل توجهی ایجاد می‌کند.

  وی ادامه داد: سرمایه‌‌گذاری بعدی در ارتباط با احداث پایانه مسافرتی و صادراتی در بندر نوشهر است با تأمین یک فروند کشتی بار و مسافر تندرو انجام می‌شود و این سرمایه‌گذاری تحول جدی و زیرساختی را در بندر نوشهر ایجاد کرده و حمل و نقل تجاری و مسافری را در دریای خزر با کشورهای حاشیه آن را توسعه می‌دهد و ناگفته نماند که رویکرد اصلی این سرمایه‌گذاری توسعه صادرات شمال کشور از بندر نوشهر است.

  معاون وزیر و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور درباره آخرین وضعیت احداث راه دسترسی بندر نوشهر، گفت: آنچه سبب تأخیر در اجرای راه دسترسی بندر نوشهر شده است، انتخاب گزینه مناسب و ارجح بوده تا حداقل معارض را داشته باشد و نیز بهترین کمک و تسهیل برای راه ارتباطی بندر نوشهر و کاهش بار ترافیکی شهر نوشهر باشد که با بررسی‌هایی انجام شده، به یک جمع‌بندی مطلوبی رسیدیم و دغدغه جدی در این زمینه وجود ندارد.

   

  مرجع: فارس*

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار