رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 2 June
 • استاندار مازندران گفت: ایران و قزاقستان به عنوان دو کشور دوست همکاری‌های سیاسی خوبی دارند که به همان میزان سطح مراودات تجاری نیز باید افزایش یابد.
  مراودات تجاری ایران و قزاقستان افزایش یابد

  به گزارش عصرساري،ربیع فلاح جلودار در دیدار با استاندار استان قزل‌اوردا قزاقستان در ساری عزم دو کشور ایران و قزاقستان را برای توسعه همکاری‌های تجاری مناسب دانست و اظهار کرد: موارد تفاهم‌نامه همکاری میان مازندران و قزیل اودای قزاقستان قابلیت اجرایی دارد.

  وی با بیان اینکه در سطح سران دو کشور تفاهم‌های مناسبی منعقد شده است، افزود: ایران و قزاقستان به عنوان دو کشور دوست همکاری‌های سیاسی خوبی دارند که به همان میزان سطح مراودات تجاری نیز باید افزایش یابد.

  استاندار مازندران حجم مراودات تجاری مازندران با استان قزل اوردا قزاقستان را اندک دانست و تاکید کرد: دو استان می‌توانند در بخش‌های ترانزیت کالا، خدمات فنی و مهندسی، تولیدات کشاورزی و گردشگری همکاری‌های خوب و تعامل سازنده‌ای داشته باشند.

  فلاح بسترسازی برای توسعه سرمایه‌گذاری خارجی را جز وظایف دولتمردان دانست و خاطرنشان کرد: بخش سرمایه‌گذاری خارجی در اداره کل اقتصاد و دارایی مازندران آماده‌ پذیرش و حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی استان قزل اوردا قزاقستان است.

  وی در پایان با بیان اینکه باید بر نحوه اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه بین مازندران و استان قزل اوردا قزاقستان نظارت داشت، گفت: دو ماه دیگر نشستی با حضور معاونان دو استانداری برگزار شود تا از میزان اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه آگاهی به دست آید و چالش‌ها و مشکلات پیش‌رو را برطرف شود.

   

  مرجع: بلاغ

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار