رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری از اختصاص 84 میلیارد و 610 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان به کشاورزان خبر داد.

  به گزارش عصرساري، فرزین فرهادی در جمع خبرنگاران از اختصاص 84 میلیارد و 610 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت، برای توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی شهرستان ساری به کشاورزان خبر داد.

   

  وی افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، 80 نفر از بهره‌برداران فعال بخش کشاورزی شهرستان ساری موفق به دریافت تسهیلات برای خرید ماشین‌آلات از جمله کمباین مخصوص برداشت برنج، تراکتور، ماشین نشاکار و تیلر کشاورزی شدند.

   

  سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری اظهار کرد: 203 متقاضی برای دریافت تسهیلات ماشین‌آلات کشاورزی به بانک عامل معرفی شدند که تاکنون 80 نفر از آنان موفق به اخذ تسهیلات شده و پرونده دریافت تسهیلات خرید ماشین‌آلات کشاورزی برای سایر متقاضیان دیگر در مراحل پیگیری بانک و نوبت پرداخت قرار دارد.

   

  فرهادی با بیان اینکه توسعه مکانیزاسیون و ماشین‌آلات کشاورزی در سال‌های اخیر با رشد قابل توجهی روبه‌رو بوده است، خاطرنشان کرد: مکانیزاسیون کشاورزی با هدف افزایش تولید، کاهش هزینه‌ها، کاهش سختی کار کشاورزی و افزایش جذابیت آن، افزایش بهره‌وری نیروهای کارگری، افزایش کیفیت کار زراعی و امکان انجام آن در کمترین مدت زمان و انجام به‌موقع عملیات کشاورزی در دستورکار است.

  وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر با اختصاص ردیف‌های جداگانه برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، روند حرکتی این شهرستان به سمت مکانیزاسیون به‌خوبی پیش می‌رود.

  سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری با بیان اینکه سال گذشته، 362 نفر از کشاورزان شهرستان ساری موفق به اخذ 158 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای توسعه بخش مکانیزاسیون کشاورزی شدند؛ عنوان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، علاوه بر تسهیلات ارائه شده در بخش مکانیزاسیون، 5 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای کشاورزی این شهرستان پرداخت شده است.

   

  فرهادی در پایان اذعان کرد: طی سال‌جاری در مجموع 90 طرح کشاورزی در بخش‌های مختلف دام، طیور، صنایع تبدیلی و گلخانه برای دریافت تسهیلات رونق تولید به بانک‌های عامل معرفی شدند که 6 واحد تولیدی تسهیلات را دریافت و مابفی پرونده‌ها در حال طی مراحل قانونی برای دریافت تسهیلات هستند.

   

  انتهای پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار