رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
 • الأربعاء ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Wednesday 11 December
 • معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري ساري به احداث بزرگ‌ترین مجتمع فرهنگي شمال كشور در بوستان ولايت اشاره و گفت: با توجه به رويكرد گردشگري شهرداري ساري و اجراي پروژه‌های متعدد در اين زمينه براي تبديل ساري به‌عنوان شهر گردشگر پذیر، مركز استان را در مسير توسعه قرار داده است.

  به گزارش خبرنگار عصرساري،محمد محبوب در جلسه كارگروه تخصصي گردشگری واحد فرهنگي اجتماعي شهرداري ساري، به اماكن و ابنیه‌های تاريخي مركز استان اشاره و اظهار کرد: مديريت شهري در راستاي جذب گردشگر و ارتقاء فرهنگ گردشگري با مكاتبه و رايزني با ادارات ذيربط پيگير واگذاري اماكن و ابنيه تاريخي ساري به شهرداري می‌باشد.

   

  وي تعامل و همكاري شهرداري ساري و سازمان ميراث فرهنگي را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در اين راستا مديريت شهري درصدد است اماكن ثابتي در سطح شهر و در قالب اقامتگاه‌های بوم گردي و اماكن فرهنگي براي استفاده گردشگران داخلي و خارجي در اختيار شهرداري ساري قرار گيرد.

   

  معاون فرهنگي اجتماعي شهرداري ساري با اشاره به تدوين سند جامع گردشگري، تصريح كرد: اين سند بر مبناي سند چشم‌انداز، برنامه‌های چهارم، پنجم و ششم توسعه، سند آمايش سرزميني و ديگر اسناد بالادستی در حال تدوين است كه با بازنگري در جلسات بعدي نهايي خواهد شد.

   

  محبوب بيان كرد: شناسايي بلوک‌های شهري بالقوه و بالفعل، با ظرفيت گردشگري و برند سازي و تصویرسازی شهر ساري با ظرفيت انتقال به نسل‌های آينده كه منجر به جذب سرمایه‌گذار و گردشگر باشد؛ از اهداف كلي كارگروه گردشگري شهرداري ساري است.

  وی در ادامه به احداث بزرگ‌ترین مجتمع فرهنگي شمال كشور در بوستان ولايت ساری اشاره و عنوان کرد: با توجه به رويكرد گردشگري شهرداري ساري و اجراي پروژه‌های متعدد در اين زمينه براي تبديل ساري به‌عنوان شهر گردشگر پذیر در كنار شهر دوستدار كودك و دوستدار سالمند، مركز استان را در مسير توسعه قرار داده است.

   

  معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري ساري اضافه کرد: جانمایی خانه گردشگري در بوستان ولايت و ایستگاه‌های راهنماي گردشگر در سطح شهر از ديگر اقدامات برنامه ريزي شده كارگروه گردشگري شهرداري ساري در اين زمينه می‌باشد.

   

  محبوب در خاتمه استقبال شهروندان و گردشگران را از اجراي برنامه‌های متنوع فرهنگي مطلوب دانست و اذعان كرد: تورهاي گردشگري نيم روزه و یک‌روزه ساري گردي، ورک‌شاپ‌هاي (کارگاه‌ها) آموزشي جهت آموزش سفرهاي ارزان‌قیمت، برگزاري جلسات در قالب ساري شناسي از برنامه‌های كارگروه گردشگري شهرداري ساري تا پايان سال‌جاری است.

   

  انتهای پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار