رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب آبان طی سال‌جاری در مازندران برگزار می‌شود.

  به گزارش عصرساري،  احد جاوردانی در جلسه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب مازندران در استانداری با اشاره به تعدد برنامه‌های فرهنگی در آبان ماه سال جاری در استان گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب آبان امسال در مازندران برگزار می‌شود.

  وی افزود: کتاب نقش مهمی در پویایی و ارتقاء سطح علمی جامعه دارد که برپایی نمایشگاه کتاب به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی، گامی مؤثر در این زمینه است.

   

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار کرد: سال گذشته ٣٢٠ غرفه، ٥٧٠ ناشر و بیش از ٨٠ هزار عنوان کتاب در استان ایجاد که یک میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان کتاب به فروش رسید که ٥٥٠ میلیون تومان بن یارانه‌ای نیز برای خرید کتاب اهدا شد.

   

  جاودانی تصریح کرد: دهم تا پانزدهم آبان زمان برگزاری نمایشگاه کتاب بوده که همه دستگاه‌های اجرایی باید در برگزاری این امر کمک کنند.

   

  وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ناشرینی از کشورهای اسپانیا، آلمان، کره، ترکیه، سوریه، عراق و لبنان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب شرکت کردند که امسال تعداد این کشورها بیشتر می‌شود.

   

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اضافه کرد: نقد کتاب، نشست‌های فکری و اندیشه‌ای، قصه‌گویی، ایستگاه نقاشی کودک، غرفه عفاف و حجاب برخی از برنامه‌های نمایشگاه کتاب استان است.

   

  جاودانی در پایان اذعان کرد: ناشرین مشغول ثبت‌نام هستند که امسال تلاش داریم علاوه بر مرکز، در غرب استان نیز یک نمایشگاه دایر شود.

   

  انتهای پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار