رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری با اشاره به اینکه مطالعات و وضعیت ژئوفیزیک سد چهاردانگه انجام شده است، گفت: سال گذشته در ین روز سد شهید رجایی 80 میلیون میلیون مترمکعب آب داشت و امسال 27 میلیون متر مکعب آب در سد وجود دارد.

  به گزارش عصرساري،جواد طوسی عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: وسعت منطقه مورد نظر آب در شهرستان ساری 4 هزار کیلومتر مربع که شامل 6 بخش شهرستان ساری و میاندرود است.

   

  وی با بیان اینکه تعداد چشمه‌های موجود در شهرستان ساری و میاندرود هزار و 200 مورد است، افزود: سطح آب بندان‌ها در ساری و میاندرود 3 هزار و 3039 هکتار و حجم 81 میلیون متر مکعب آب در آن موجود است.

   

  مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان ساری با اشاره به اینکه برای عملیات عمرانی در شهرستان ساری 4 میلیارد و 439 میلیون تومان اعتبار صرف شده است، خاطرنشان کرد: انجام عملیات شهرستانی در غالب سد لاستیکی فرح‌آباد را در دست اجرا داریم که 6 میلیارد تومان اعتبار برای بهره‌برداری این سد اختصاص داده شده است.

   

  این مسؤول با اعلام اینکه برای تصفیه‌خانه آب شهرستان در بحث عملیات عمرانی 99 میلیارد تومان هزینه شده است، تصریح کرد: امسال بدون کمترین لطمات آب در بحث کشاورزی تقسیم شده است.

  طوسی ادامه داد: سال گذشته در مدت مشابه فعلی در سد شهید رجایی 80 میلیون میلیون مترمکعب آب داشته ایم و امسال 27 میلیون متر مکعب آب در سد وجود دارد.

  وی با اشاره به حفظ و نگهداری منابع آب بیان کرد: باید از اکنون آب‌بندان‌ها را آب‌گیری کنیم، آب‌بندان‌ها جز ذخائر آبی هستند.و حفاران غیرمجاز شناسایی شده اند.

   

  مدیر آب و فاضلاب شهرستان ساری با بیان اینکه 20 دستگاه حفاری غیرمجاز شناسایی شده است، افزود: آب‌های زیرزمینی افت شدید پیدا کرده اند باید به حفاظت از زیرزمینی دقت کنیم.

   

  این مسؤول با اعلام اینکه اقداماتی در جلوگیری از تجاوز به حریم و بستر رودخانه انجام شده است، بیان کرد: وضعیت ژئوفیزیک و مطالعات در ارتباط با سد چهاردانگه انجام شده است برای مرحله نخست مشکل اعتباری داریم و پیگیر این موضوع هستیم.

   

  فارس*

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار