رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با اشاره به اجرای طرح کارورزی در استان خاطرنشان کرد: حدود 9 هزار کارورز در این طرح ثبت‌نام و 521 کارفرما نیز برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کردند.

  به گزارش عصرساري،کامران اصغری صبح امروز طی گفت‌وگویی اظهار کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

  وی افزود: در همین راستا برگزاری هفتگی جلسات کارگروه تخصصی اشتغال باهدف پیگیری مجدانه مسئله اشتغال در استان را با دستور مستقیم استاندار و خیریان‌پور و پیگیری ویژه این اداره کل را در دستور کار قرار دادیم.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با اشاره به اجرای طرح کارورزی در استان خاطرنشان کرد: حدود 9 هزار کارورز در این طرح ثبت‌نام و 521 کارفرما نیز برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کردند.

   

  اصغری با تأکید بر مشوق‌های بسیار خوب دولت برای کارفرمایان در طرح کارورزی تصریح کرد: اجرای این طرح فرصت بسیار خوبی را برای کارفرمایان ایجاد می‌کند تا هم نسبت به عقد قرارداد با فارغ‌التحصیلان دانشگاهی متناسب با کار خود اقدام کرده و هم از مشوق‌های اعلام شده در این زمینه استفاده کنند.

   

  وی با اشاره به اعتبارات بند د تبصره 16 قانون بودجه سال جاری اضافه کرد: با پیگیری‌های کارگروه اشتغال و ادارات کل بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال‌های اخیر در حوزه پرداخت تسهیلات مربوط به طرح‌های اشتغال مددجویان، همواره این استان رتبه ممتاز را به خود اختصاص داده است.

   

  دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان مازندران عنوان کرد: از 130 میلیارد تومان اعتبار ابلاغی بند د تبصره 16 قانون بودجه سال 96، حدود 99 میلیارد تومان تاکنون به بانک‌ها تخصیص داده شده است که از این مبلغ تاکنون بیش از 23 میلیارد تومان در قالب یک‌هزار و 459 طرح از مجموع 3 هزار و 916  طرح معرفی شده پرداخت شده است و پیگیری عملکرد این تسهیلات در دستور کار همیشگی کارگروه اشتغال قرار دارد.

   

  اصغری با تأکید بر ضرورت توجه به مشاغل خانگی بیان کرد: حمایت از گسترش بنگاه‌های پشتیبان کسب‌وکارهای خانگی، خرد و کوچک به‌منظور دستیابی به پایدارسازی کسب و کارهای خانگی، خرد و کوچک از طریق تکمیل و توسعه زنجیره ارزش، توسعه ظرفیت‌های اشتغال‌زایی، ایجاد و توسعه زمینه‌های افزایش درآمد و بهبود معیشت افراد جامعه و … را نیز در دستور کار همیشگی کارگروه اشتغال داریم.

   

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران در پایان اذعان کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان مازندران در تابستان سال‌جاری به 9.5 درصد رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 1.3 دهم درصد کاهش داشته است و همچنین نرخ مشارکت اقتصادی نیز در تابستان سال‌جاری به 7.41 صدم درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال 95 یک درصد افزایش داشته است.

   

  انتهای پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار