امروز : یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۹:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد

اخذ دستور پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان مشوق برای صادرات مرکبات/دستگاه‌های مسؤول پیگیر جذب باشند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخذ دستور پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان مشوق صادرات برای مرکبات گفت: دستگاه های مسؤول برای جذب آن پیگیری کنند.

به گزارش عصرساري،علی‌محمد شاعری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۵ میلیون تن مرکبات در کشور تولید شود، اظهار کرد: باید از هم اکنون برای تنظیم بازار مرکبات چاره‌اندیشی شود.

وی با تاکید بر ترویج مصرف تازه خوری مرکبات، خواستار برنامه‌ریزی مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی برای صادرات این محصول و توزیع گسترده آن در کشور از طریق شبکه‌های تعاون روستایی شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمای سال گذشته و خسارت سنگین به باغداران و ذخیره‌کنندگان مرکبات در شمال کشور، ادامه داد: انتظار می‌رود تسهیلات ارزان قیمت در اختیار ذخیره‌کنندگان مرکبات قرار گیرد تا امسال خرید و ذخیره‌سازی این محصول به خوبی انجام شود و باغداران نیز نگران فروش محصول خود نباشند.

این مسؤول احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی را از راهکارهای توسعه صادرات به‌ویژه مرکبات برشمرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده و مکاتبه با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای مشوق صادرات مرکبات به نوبخت پیشنهاد شد که دستور داده شد اقدام لازم صورت گیرد تا برای توسعه صادرات این محصول راه‌گشا باشد.

شاعری گفت: وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، استانداری مازندران و سازمان برنامه و بودجه مازندران باید برای جذب این مبلغ پیگیری و اقدامات جدی داشته باشند تا به موقع جذب و هزینه شود.

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار