رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۱۵ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 13 December
 • مدیرکل حج و زیارت مازندران گفت: صدور ویزای زائران مازندرانی برای زیارت اربعین حسینی در کنسول‌گری موقت عراق در ساری شروع شد.

  به گزارش عصرساري،سیدحبیب‌الله ساداتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: صدور روادید مشتاقان زیارت اربعین حسینی از روز 12 مهرماه در کنسول‌گری موقت عراق در ساری آغاز شد.

  وی بیان کرد: زائران مشتاق می‌توانند با مراجعه به سامانه سماح ابتدا نسبت به ثبت‌نام خود اقدام و پس از واریز وجوه مربوط به صدور روادید و بیمه به یکی از 230 دفاتر زیارتی مجاز در سطح استان مراجعه تا فرآیند صدور ویزای خود را تکمیل کنند.

  مدیرکل حج و زیارت مازندران با اشاره همکاری مسؤولان عراقی، افزود: امسال برای تسهیل در امور اعزام زائران اربعین حسینی ، صدور ویزا هم به‌صورت انفرادی و گروهی تا سقف پنج نفر صادر می‌شود.

  این مسؤول با اعلام اینکه اعتبار این ویزا از زمان صدور سه ماه است، اضافه کرد: مشتاقان اربعین حسینی حتی یک روز بعد از اربعین و تا پایان ماه صفر می‌توانند به این سفر معنوی مشرف شوند.

  ساداتی با بیان اینکه تاکنون برای حدود یک‌هزار نفر ویزا صادر شده است، اضافه کرد: زائران می‌توانند برای جلوگیری از مشکلات ازدحام روزهای نزدیک به اربعین و صدور به‌موقع ویزا از هم‌اکنون نسبت به ثبت‌نام در سامانه سماح و دریافت ویزا اقدام کنند.

  وی در پایان از هم استانی‌ها خواست، از مراجعه به افراد غیرمجاز در زمینه ثبت‌نام و صدور ویزا خودداری تا امیدواریم از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار