رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر لزوم بازنگری سهمیه‌های کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد و گفت: بازنگری در کل سهمیه‌ها سبب می‌شود افرادی که از نظر علمی توانمندی بسیاری دارند، سهم بیشتری در ورود به دانشگاه داشته باشند.

  به گزارش عصرساري محمدمهدی زاهدی در حاشیه سمینار ابرساختارهای جبری و ریاضیات فازی در دانشگاه مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: مصوبه مجلس پیرامون استخدام حق‌التدریس طرحی بود که قبلا در کمیسیون آموزش و تحقیقات نتوانسته حداقل رای را کسب کند که در روزهای گذشته این طرح دوباره در کمیسیون مطرح شد که توانست از 240 رای داده شده 160 رای را به خود اختصاص دهد.

  وی با اشاره به اینکه طرح حق‌التدریس توانست 160 رای را به خود اختصاص داده است، افزود: بحث مصوبه مجلس پیرامون استخدام حق‌التدریسی‌ها به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع شده تا بار دیگر در کمیسیون به کارشناسی این طرح بپردازیم.

  رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث شورای انقلاب فرهنگی در راستای تشکیل کارگروهی برای نظم‌دهی به کنکور، ادامه داد: به دنبال مصوبه‌ای که در برنامه ششم توسعه مجلس شورای اسلامی بوده و اعتراضاتی که پس از برگزاری کنکور و اعلام نتایج و برخی آزمون‌های پذیرش دستگاه‌های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی بوده باعث شد که این مسائل در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شود.

  این مسؤول با تاکید بر اینکه هدف جلسه تشکیل کارگروهی برای نظم‌دهی به کنکور با حضور دبیر شورای انقلاب فرهنگی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش، سرپرست علوم و تحقیقات فناوری، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و رئیس کمیسیون بهداشت مرکز است، خاطرنشان کرد: این کارگروه نقاط ضعف و نواقص قوانین موجود را بررسی کرده و آن را رفع می‌کند.

  زاهدی گفت: در راستای بحث تشکیل کارگروهی برای نظم‌دهی به کنکور سهمیه‌های دیگری نیز از قبل در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده بود که قرار شد یک بازنگری در کل سهمیه‌ها شده که امیدواریم این موضوع موجب شده تا افرادی که توانمندی علمی بسیاری دارند، سهم بیشتری در ورود به دانشگاه و حوزه تحصیلات تکمیلی و یا دستیاری پزشکی داشته باشند.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار