رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 2 June
 • سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در حال حاضر دستورالعملی نسبت به صدور فوری کارت شناسایی برای زائرانی که در ایام اربعین قصد حضور در کشور عراق را دارند ابلاغ نشده و در صورت لزوم و تقاضای بالا، دستور العمل ویژه ای اجرایی خواهد شد.

  به گزارش عصرساري،سیف‌الله ابوترابی در خصوص صدور شناسنامه و مدارک شناسایی برای متقاضیان شرکت در مراسم اربعین حسینی گفت: طبق قوانین موجود تمامی متقاضیان شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین به منظور ورود به کشور عراق باید دارای گذرنامه و مدارک شناسایی باشند بنابراین طبق دستورالعمل‌های موجود، صدور مدارک شناسایی مفقود شده و یا مشکل‌دار برای افراد، مستلزم گذراندن مدت زمانی یک ماهه است.

  وی افزود: صاحبان مدارک شناسایی مفقودی و یا مشکل دار باید همانند همیشه تا قبل از شروع مراسم پیاده روی اربعین نسبت به صدور مجدد شناسنامه اقدام کنند چرا که بدون وجود مدارک شناسایی امکان صدور گذرنامه و ویزا برای افراد وجود ندارد. بنابراین توصیه می‌شود متقاضیان حضور در کشور عراق، یک ماه قبل از موعد اعزام به عتبات ،به ثبت احوال مراجعه کنند.

  سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: با توجه به گذراندن مدت زمان مرسوم برای صدور مدارک شناسایی، در صورت بروز مواقع خاص مانند انتخابات، این اقدام می‌تواند در مدت زمان کمتری صورت گیرد، اما تاکنون در طی سال‌های گذشته مواردی مبنی بر صدور فوری مدارک شناسایی جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی نداشته و دستور العملی بر این زمینه صادر نشده است.

  وی عنوان کرد: با توجه به صدور فوری شناسنامه در روز انتخابات، پیش‌بینی می‌کنیم ظرفیت بالایی برای صدور کوتاه مدت مدارک شناسایی برای متقاضیان ایجاد نشود، اما در صورت بروز شرایط خاص، ابلاغ بخشنامه‌هایی مبنی بر صدور مدارک شناسایی امکان‌پذیر خواهد بود.

  ابوترابی در پایان اذعان داشت: در حال حاضر هیچ دستورالعملی نسبت به صدور فوری مدارک شناسایی جهت شرکت متقاضیان در کشور عراق صادر نشده است و تأکید می کنیم متقاضیان جهت اخذ مدارک شناسایی در اسرع وقت اقدام کنند.

   

  صبحانه*

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار