امروز : جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۴ - ۱۲:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پوتین:توافق اوپک باید تا پایان سال ۲۰۱۸ ادامه یابد

رئیس ‌جمهور روسیه اعلام کرد: کاهش تولید نفت توافق اوپک باید تا پایان سال ۲۰۱۸ ادامه یابد این در حالی است که سایر وزرای نفت نظرات کوتاه مدتی دارند.

به گزارش عصرساري،ولادیمر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد: توافق کاهش تولید نفت بین کشورهای عضو اوپک و غیراوپک می‌تواند تا پایان سال ۲۰۱۸ ادامه یابد. این طولانی‌ترین پیش‌بینی بین دیگر پیشنهادهای وزرا برای کاهش عرضه نفت در بازارهای جهانی است.

به گزارش رویترز،براساس توافقی که بین کشورهای تولیدکننده نفت امضا شده است قرار است تا مارس ۲۰۱۸ میزان تولید نفت کشورها روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه کاهش یابد.

پوتین که در جمع وزرای نفت کشورهای عضو اوپک صحبت می‌کرد گفت: هر کسی علاقمند به پایداری بازار نفت است و آنچه که ما با همکاری اوپکی‌ها انجام داده‌ایم معتقد هستیم که برای اقتصاد جهانی مفید خواهد بود.

رئیس جمهور روسیه ادامه داد اگر درباره اینکه آیا توافق اوپک تمدید شود یا نه تصمیم گرفتیم آن موقع در چارچوب زمانی آن نیز تصمیم خواهیم گرفت. اما در حالت کلی اگر ما درباره امکان تمدید صحبت کنیم باید حداقل زمان آن تا پایان ۲۰۱۸ باشد.

اظهارات پوتین چشم‌انداز طولانی از تمدید توافق اوپک را در پی داشت اما در این میان خالد الفالح وزیر انرژی روسیه و دیگر وزرای عضو اوپک نسبت به مساله تمدید توافق حالت محتاطانه‌تری دارند و معتقدند نیاز به تمدید چند ماهه است.

پوتین همچنین این را هم گفت که انتظار بر این است که بازار جهانی نفت بزودی متعادل شود. قیمت نفت که از ۱۰۰ دلار در هر بشکه اواسط ۲۰۱۴ مسیر کاهشی خود را به دلیل عرضه مازاد تا رسیدن به قیمت کمتر از ۵۶ دلار طی کرده است اکنون نیازمند تعادل است.

همچنین الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه هم که با وزرای انرژی ایران،‌ ونزوئلا و قطر دیدار داشت گفت که پیش از این درباره تمدید توافق اوپک تا پایان ۲۰۱۸ در مسکو با دیگر وزرای انرژی بحث کرده است.

به گفته نواک آنها در صورت نیاز آماده همکاری هستند تا اینکه طرح کاهش تولید نفت تا پایان ۲۰۱۸ تمدید یا رد شود./فارس

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار