رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
 • السبت ۱۶ رجب ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 23 March
 • رئیس ‌جمهور روسیه اعلام کرد: کاهش تولید نفت توافق اوپک باید تا پایان سال ۲۰۱۸ ادامه یابد این در حالی است که سایر وزرای نفت نظرات کوتاه مدتی دارند.

  به گزارش عصرساري،ولادیمر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد: توافق کاهش تولید نفت بین کشورهای عضو اوپک و غیراوپک می‌تواند تا پایان سال 2018 ادامه یابد. این طولانی‌ترین پیش‌بینی بین دیگر پیشنهادهای وزرا برای کاهش عرضه نفت در بازارهای جهانی است.

  به گزارش رویترز،براساس توافقی که بین کشورهای تولیدکننده نفت امضا شده است قرار است تا مارس 2018 میزان تولید نفت کشورها روزانه 1.8 میلیون بشکه کاهش یابد.

  پوتین که در جمع وزرای نفت کشورهای عضو اوپک صحبت می‌کرد گفت: هر کسی علاقمند به پایداری بازار نفت است و آنچه که ما با همکاری اوپکی‌ها انجام داده‌ایم معتقد هستیم که برای اقتصاد جهانی مفید خواهد بود.

  رئیس جمهور روسیه ادامه داد اگر درباره اینکه آیا توافق اوپک تمدید شود یا نه تصمیم گرفتیم آن موقع در چارچوب زمانی آن نیز تصمیم خواهیم گرفت. اما در حالت کلی اگر ما درباره امکان تمدید صحبت کنیم باید حداقل زمان آن تا پایان 2018 باشد.

  اظهارات پوتین چشم‌انداز طولانی از تمدید توافق اوپک را در پی داشت اما در این میان خالد الفالح وزیر انرژی روسیه و دیگر وزرای عضو اوپک نسبت به مساله تمدید توافق حالت محتاطانه‌تری دارند و معتقدند نیاز به تمدید چند ماهه است.

  پوتین همچنین این را هم گفت که انتظار بر این است که بازار جهانی نفت بزودی متعادل شود. قیمت نفت که از 100 دلار در هر بشکه اواسط 2014 مسیر کاهشی خود را به دلیل عرضه مازاد تا رسیدن به قیمت کمتر از 56 دلار طی کرده است اکنون نیازمند تعادل است.

  همچنین الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه هم که با وزرای انرژی ایران،‌ ونزوئلا و قطر دیدار داشت گفت که پیش از این درباره تمدید توافق اوپک تا پایان 2018 در مسکو با دیگر وزرای انرژی بحث کرده است.

  به گفته نواک آنها در صورت نیاز آماده همکاری هستند تا اینکه طرح کاهش تولید نفت تا پایان 2018 تمدید یا رد شود./فارس

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار