امروز : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ - ۲:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در پنج ماه نخست سال‌جاری رقم خورد

ساری و میاندرود در صدر تصادفات منجر به مرگ در مازندران / کاهش ۶ درصدی تلفات

در پنج ماه نخست سال‌جاری، تعداد ۲۷۲ نفر بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۶ درصد کاهش داشت.

به گزارش عصرساري، دكتر علي عباسي در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش تلفات حوادث رانندگی به‌جز محور برون‌شهری که افزایش یک‌درصدی داشت، گفت: جاده‌های برون‌شهری با ۱۹۰ مورد و پس از آن به ترتیب محور درون‌شهری با ۷۰ و راه روستایی با ۱۲ مورد، فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

وی افزود: بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری و میاندرود با ۴۷، بابل با ۳۳ و آمل با ۲۹ مورد در رتبه بعدی قرار دارند.

 

عابرین بيشترين قرباني تصادفات / افزایش مصدومين تصادفات رانندگي

 

مدیرکل پزشكي قانوني مازندران اظهار کرد: در زمان وقوع تصادف، ۷۵ نفر از افراد عابر، سرنشین و راننده هر کدام با ۶۵ نفر موتورسوار، ۶۳ نفر و ۴ نفر هم دوچرخه سوار هستند.

عباسی با اشاره به اینکه صرفاً آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود، در این سازمان ثبت شده است؛ خاطرنشان کرد: در پنج ماه نخست سال‌جاری، شش هزار و ۹۶۰ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه كردند كه اين رقم در مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.

اين مقام اجرايي استان در پایان متذکر شد: دستگاه‌های اجرايي استان می‌توانند در امر فرهنگ‌سازی با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه‌ریزی پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار کشته‌ها و مصدومين در حوادث رانندگي مؤثر باشند.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال دیدگاه

دوره شهید اوینی
نشر خبر
تیتر امروز
سیمرغ ما
بلاغ
یتیم خانه
آشکده
خبرنگار