رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
 • الثلاثاء ۱۰ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 2 June
 • در پنج ماه نخست سال‌جاری، تعداد 272 نفر بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، 6 درصد کاهش داشت.

  به گزارش عصرساري، دكتر علي عباسي در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش تلفات حوادث رانندگی به‌جز محور برون‌شهری که افزایش یک‌درصدی داشت، گفت: جاده‌های برون‌شهری با 190 مورد و پس از آن به ترتیب محور درون‌شهری با 70 و راه روستایی با 12 مورد، فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

  وی افزود: بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری و میاندرود با 47، بابل با 33 و آمل با 29 مورد در رتبه بعدی قرار دارند.

   

  عابرین بيشترين قرباني تصادفات / افزایش مصدومين تصادفات رانندگي

   

  مدیرکل پزشكي قانوني مازندران اظهار کرد: در زمان وقوع تصادف، 75 نفر از افراد عابر، سرنشین و راننده هر کدام با 65 نفر موتورسوار، 63 نفر و 4 نفر هم دوچرخه سوار هستند.

  عباسی با اشاره به اینکه صرفاً آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود، در این سازمان ثبت شده است؛ خاطرنشان کرد: در پنج ماه نخست سال‌جاری، شش هزار و 960 نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه كردند كه اين رقم در مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.

  اين مقام اجرايي استان در پایان متذکر شد: دستگاه‌های اجرايي استان می‌توانند در امر فرهنگ‌سازی با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه‌ریزی پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار کشته‌ها و مصدومين در حوادث رانندگي مؤثر باشند.

   

  انتهای پیام/

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار