رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۲ جماد ثاني ۱۴۴۱
 • 2020 Tuesday 28 January
 • مديرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداري ساري به وجود ۱۶ ايستگاه آتش‌نشانی در سطح شهر ساري اشاره و عنوان کرد: اين تعداد ايستگاه بر اساس استانداردهاي جمعيتي بوده است؛ اما با لحاظ قرار دادن ريسك خطر، در آينده دو ايستگاه آتش‌نشانی اضافه خواهد شد كه اكنون سازمان در مرحله مکان‌یابی و تهيه زمين مناسب قرار دارد.

  به گزارش عصرساري،حسن كلانتري طی گفت‌وگویی با اشاره به اينكه آتش‌نشانی كار تخصصي است و حوادث هم با توجه به نوع سبك زندگي افراد تغيير می‌کند، گفت: لازم است آتش‌نشانی خود را از لحاظ تجهيزات، امكانات و نيروي انساني به‌روز كند.

   

  وي با اعلام اينكه در طي سال‌های اخير با توجه و حمایت‌های ويژه شهردار ساري، امكانات و تجهيزات مناسبي به بدنه آتش‌نشانی افزوده شد، اظهار كرد: ناوگان آتش‌نشانی ساري نوسازي شد و با حمايت شهردار مركز استان، نيازسنجي ملزومات انجام شده و در حال به‌روز رساني است.

   

  مديرعامل سازمان آتش‌نشانی و ايمني شهرداري ساري با بيان اينكه نیازمندی‌های اين بخش در حال احصاء شدن است، اضافه کرد: مجموعه شهرداري و شوراي اسلامي شهر، سازمان‌های مديريت بحران و همياري شهرداری‌های استان با حمایت‌های همه‌جانبه می‌کوشند تا در مواقع بحراني، شهروندان دغدغه كمك نداشته باشند.

   

  كلانتري با اشاره به‌دشواری عمليات آتش‌نشانی شهري و وقوع حوادث غیرمترقبه در سطح شهر یادآور شد: آموزش آتش‌نشانی و مديريت بحران و نيز آشنايي با خدمات ايمني براي تمام صنوف، اماكن و شهروندان برنامه‌ریزی تا در مواقع لزوم ياري‌گر همكاران در سازمان باشند.

   

   

  وي از برگزاري دورهاي مختلف آموزشي در بخش ايمني و آتش‌نشانی براي گروه‌های هدف خبر داد و خاطرنشان کرد: آموزش تخصصي کارکنان آتش‌نشانی روزانه در ایستگاه‌ها انجام می‌شود.

   

  مديرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمني شهرداري مركز استان ادامه داد: در بخش آموزش شهروندي تأکید بر گروه‌های هدف (مهدكودك تا ابتدايي) است كه تفاهم‌نامه‌ای با آموزش‌وپرورش استان منعقد شده است تا علاوه بر آموزش، بازديد از امكانات آتش‌نشانی مدارس را داشته باشيم.

   

  كلانتري با اشاره به تأثیر ترافيك در امدادرساني به محل حادثه در زمان طلايي بيان کرد: اقدامات خوبي در سطح شهر انجام شد و با استقرار خودروهاي سازمان در مکان‌های پرخطر می‌توان به عمليات خدمت‌رسانی در مواقع بحراني سرعت بخشيد.

   

  وی نصب شيرهاي آتش‌نشانی در سطح شهر و افزايش خودروهاي خدمات ايمني را گامي در راستاي رفاه حال شهروندان دانست و با اشاره به شناسايي و تدوين نیازمندی‌های جديد در بخش آتش‌نشانی و امدادرساني، متذکر شد: آتش‌نشانی ساري حوادث كل استان را پوشش می‌دهد و همچنين در بخش آموزش به واحدهاي توليدي، صنايع و ادارات پیش‌قدم شده است.

   

  اين مسئول شهري در بخش ديگري از سخنانش، به وجود ۱۶ ايستگاه آتش‌نشانی در سطح شهر ساري اشاره و عنوان کرد: اين تعداد ايستگاه بر اساس استانداردهاي جمعيتي بوده است؛ اما با لحاظ قرار دادن ريسك خطر، در آينده دو ايستگاه آتش‌نشانی اضافه خواهد شد كه اكنون سازمان در مرحله مکان‌یابی و تهيه زمين مناسب قرار دارد.

   

  کلانتری از خريد خودروي ويژه امداد و نجات خبر داد و اظهار کرد: اين خودرو كه تنها در ساري و تهران وجود دارد؛ داراي دو هزار و 400 قلم تجهيزات امدادي است و يك دوره آموزشي توسط شركت سازنده براي آتش‌نشانان در ساري برگزار شد.

   

   

   

  مديرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ايمني شهرداري ساری در پايان به برنامه‌های انجام‌ شده توسط سازمان آتش‌نشانی شهرداري ساري به مناسبت ۷ مهر اشاره و اذعان كرد: برگزاري ۶ مانور اصلي در نقاط مختلف شهر، نواخته شدن زنگ ايمني در مدارس، ديدار با خانواده‌های شهدا به‌ویژه خانواده شهيد آتش‌نشان بخشي، غبارروبي گلزار شهدا، اهداء خون، برگزاري رژه ناوگان خودرويي در سطح شهر و برپايي نمايشگاه تجهيزات آتش‌نشانی و ايستگاه نقاشي كودك از جمله برنامه‌های انجام شده توسط سازمان آتش‌نشانی و ايمني شهرداري ساري بوده است.

   

  انتهای پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار