رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
 • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Monday 25 May
 • در این ایام برخی از حرکات و رفتارهای‌مان حسینی و عاشورایی نیست، متاسفانه به این عزاداری‌هایمان آسیب‌هایی وارد است که در جای خود تامل دارد.

  به گزارش عصرساري،مسلما یکی از اصلی‌ترین اهداف امام حسین(ع) و یاران بزرگوارش در قیام و حرکت به سوی کربلا تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام بر پایه عقل و منطق بود، تبلیغی که شالوده اصلی آن را دین‌داری و حفظ شعائر اسلامی شامل می‌شد.

  امام حسین(ع) پس از سکوت 25 ساله حضرت علی(ع) و صلح مصلحت اندیشانه امام حسن(ع) در خود تکلیفی دید تا علاوه بر ادای فرض، خط مشی جامعه اسلامی را نیز ترسیم کند و آن را مبنای زندگی مسلمانان قرار دهد.

  امر به معروف، نهی از منکر، آزادی و آزادگی، ظلم ستیزی، خودباوری، دین داری، استقامت از مهم‌ترین درس‌هایی است که امروزه اندیشمندان جهان در مکتب حسینی توانسته‌اند بخشی از این معارف باشکوه را دریابند و آن را در زندگی و جامعه خود به کار برند.

  امروز پس از گذشت 1400 سال مردم کشورمان چه باشکوه عزاداری و خود را در این ایام وقف امام حسین(ع) و خاندان عصمت و طهارت می‌کنند و در واقع برای یک سال بیمه خود را از این دستگاه جاودانه در می‌یابند.

  اما در این ایام برخی از حرکات و رفتارهای‌مان حسینی و عاشورایی نیست، متاسفانه به این عزاداری‌هایمان آسیب‌هایی وارد است که در جای خود تامل دارد، یکی از پررنگ‌ترین این آسیب‌ها که شاید زمینه انحطاط بسیاری از جوانان‌مان را شکل شود و آنها را از مسیر اصلی اهداف خود از حضور در مراسم عزای اهل بیت غافل کند، نوع پوشش و آرایش بسیار تند و وقیح بانوان است.

  متاسفانه تعدادی از بانوان برای حضور در این مراسم نوبت آرایشگاه می‌گیرند و خود را به بهترین شکل ممکن! آرایش می‌کنند تا با ظاهری آراسته! که فقط مخصوص مراسم عروسی و آن هم در میان بانوان است در مجامع عمومی و در بین نامحرمان حاضر شوند.

  پوشش بسیار بد تعدادی از بانوان نیز در نوع خود بسیار تامل برانگیز و ناراحت کننده است، مانتوهای بسیار کوتاه و بعضا بدون دکمه، لاک‌های ناخن به رنگ سیاه و وجود یک پارچه‌ای بسیار نازک به نام روسری به عنوان پوششی برای یک بانوی شیعه که داعیه‌دار حضور در مراسم عزاداری حسین‌بن‌علی است به عنوان حجاب مورد استفاده است.

  اما آنچه در این روز و با مشاهده چنین پوششی به اذهان متبادر می‌شود این است که آیا این افراد به بنگاه‌های خودفروشی و عرضه خود برای جلب توجه و غیره آمده‌اند یا تعریف حجاب و پوشش که یکی از اهداف عالیه قیام امام حسین(ع) بود تغییر کرده و ما از آن بی‌خبریم.

  به هر ترتیب در حالی که هیچ‌گونه نظارتی بر امر حجاب از سوی مسئولان دولتی نمی‌شود، شایسته است این افراد بار دیگر اهداف این قیام مقدس از سوی امام حسین(ع) را دوره کنند تا بفهمند ایام محرم و به ویژه تاسوعا و عاشورا جای خودنمایی و دین‌فروشی نیست.

   

  بلاغ*

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار