رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • نماینده ولی‌فقیه در مازندران از ترامپ و اعوان و انصارش به عنوان نمونه و تجسم منکر در جهان یاد کرد.

  به گزارش عصرساري،به نقل از بلاغ، آیت‌الله نورالله طبرسی در همایش سالانه امر به‌ معروف و نهی از منکر در ساری با بیان اینکه امروز منکر موثق ترامپ و اعوان‌ و انصار او هستند، اظهار کرد: معروف موثق مقام معظم رهبری است.

  وی با بیان اینکه قرار بود وزارتخانه‌ای برای امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر تشکل شود، افزود: این درحالی‌ است که در قانون اساسی نیز به این مقوله توجه شده است.

  نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: باید همانند سایر کارها نظیر ورزش و فرهنگ، سازمانی نیز به حوزه فکری و فرهنگی در امر به‌ معروف و نهی از منکر سامان دهد.

  طبرسی به مقوله امر به‌ معروف لسانی مدنظر مقام معظم رهبری اشاره و اضافه کرد: همه باید نسبت به این فریضه مهم احساس مسئولیت داشته باشند ولی امروز کمتر شاهد تذکرات لسانی هستیم.

  وی ادامه داد: همان‌طوری که برای تخلفات رانندگی نظیر سرعت قوانینی داریم، باید برای امر به‌ معروف و نهی از منکر نیز تدابیر اجرایی و اعمال قانون داشته باشیم.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری خواهان اقدام علمی برای امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه شد و گفت: آیات فراوان و بی‌نظیری در قرآن کریم درباره امر به‌ معروف و نهی از منکر وجود دارد.

  طبرسی با اشاره به اینکه در حال حاضر مقوله امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه کمرنگ شده است، یادآور شد: محرم ماهی است که در آن معروف و منکر بیان‌ شده است.

  وی خاطرنشان کرد: آیات و روایات زیادی درباره معروف و منکر در جامعه وجود دارد و باید حرکات ناموزون و بدعت‌های مذهبی را به عنوان منکر در نظر گیریم و با آن مقابله کنیم.

  نماینده ولی فقیه در مازندران در پایان با بیان اینکه اصل عزاداری را قبول داریم، گفت: اما با بدعت‌ها و خرافات در عزاداری‌ها مخالف هستیم و باید جلوی آن گرفته شود.

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار