رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
 • الأحد ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Sunday 8 December
 • مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران با بیان اینکه نهضت عاشورا موجب رشد، پایداری و ماندگاری اندیشه شیعه می‌شود، افزود: قیام امام حسین (ع) برای این به وقوع پیوست که در زمان خلفای اموی انحراف از مبانی دین به نام دین در جهان اسلام اتفاق می‌افتاد.

  به گزارش عصرساري، سید علی قاسمی در مراسمی که به مناسبت محرم حسینی و هفته دفاع مقدس در اداره کل آموزش‌وپرورش مازندران برگزار شد، گفت: کربلا برای شیعیان همچون خون برای بدن است.

   

  وی با بیان اینکه نهضت عاشورا موجب رشد، پایداری و ماندگاری اندیشه شیعه می‌شود، افزود: قیام امام حسین (ع) برای این به وقوع پیوست که در زمان خلفای اموی انحراف از مبانی دین به نام دین در جهان اسلام اتفاق می‌افتاد. امام حسین قیام کرد تا رفتارهای خلاف انسانیت به نام دین زده نشود.

   

  مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران با بیان اینکه امام حسین (ع) به دنبال بازگرداندن اسلام واقعی به جامعه آن زمان بود، اظهار کرد: اگر امام حسین (ع) با یزید مخالفت نمی‌کرد به معنای این بود که رفتارهای او را پذیرفته است و این رویه در تاریخ اسلام باقی می‌ماند و مردم رفتارهای یزید را مورد قبول تصور می‌کردند.

   

  قاسمی با بیان اینکه امام حسین (ع) اسلام را تداوم بخشید، تصریح کرد: اگر قیام عاشورا نبود رشادت‌های دیگر در طول تاریخ اسلام صورت نمی‌گرفت. نهضت عاشورا سرمنشأ و الگوی تمام رشادت‌ها و مقاومت‌های تاریخ تشیع است.

   

  وی اضافه کرد: به همین دلیل ائمه اطهار (ع) اصرار داشتند که محرم را زنده نگه دارند و ما نیز باید در این راه فهم خود را از واقعه کربلا و قیام حسینی افزایش دهیم.

   

  مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فداکاری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس؛ تآکید کرد: از خود گذشتن کار ساده‌ای نیست و مردانگی و بزرگی می‌خواهد.

  قاسمی با بیان اینکه اصلی‌ترین علت ایستادگی در دفاع مقدس فرهنگ عاشورایی بود، عنوان کرد: رزمندگان ما با عشق امام حسین (ع) به جبهه‌ها رفتند و اگر این فرهنگ نبود شهامت‌ها و فداکاری‌ها در دفاع مقدس شکل نمی‌گرفت.

   

  وی با بیان اینکه حیات جامعه به زنده نگاه داشتن فرهنگ ایثار است، ابراز کرد: باید ایثارگران را قدر دانست و آن‌ها را بزرگ شمرد. جامعه‌ای رشد یافته است که از ایثارگران و کسانی که برای کشور جان‌فشانی کردند قدردانی کند.

   

  مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران در پایان با بیان اینکه شهدا به دنبال موقعیت مادی نبودند، اظهار داشت: آن‌ها به دنبال اعتلای اسلام و ایران بودند و ازاین‌رو جان خود را فدای دین و مهین شان کردند. رزمندگان دفاع مقدس با کمترین امکانات در برابر دشمن ایستادگی کردند.

   

  پایان پیام/

   

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار