رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: پروژه مقاوم‌سازی ساختمان و گنبد آستان مقدس تکیه پهنه‌کلا ساری آغاز شد.

  به گزارش عصرساري،علی فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اهمیت رعایت سازه‌های ساختمانی و ساختمان آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، اظهار کرد: رعایت اصول ساختمانی در پروژه‌های عمرانی اماکن متبرکه برای سازمان اوقاف و امور خیریه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و این سازمان همیشه با نظر کارشناسان فنی اقدام به اجرای پروژه‌های عمرانی می‌کند.

   

  وی با بیان اینکه ساختمان آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه پس از ساخت به‌صورت سالانه و حتی طی فصل‌های مختلف از لحاظ مقاومت و مسائل فنی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، افزود: سازمان اوقاف برای رعایت مسائل ایمنی و پس از بررسی‌های مختلف پروژه مقاوم‌سازی ساختمان اماکن مذهبی را اجرایی می‌کند.

   

  معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران از آغاز پروژه مقاوم‌سازی ساختمان آستان مقدس تکیه پهنه‌کلا ساری خبر داد و گفت: مراحل مقاوم‌سازی سازه ساختمانی و گنبد آستانه تکیه پهنه‌کلا ساری از هفته گذشته با حضور مسؤولان فنی و عمرانی آغاز شده است.

   

  فتحی با بیان اینکه در اجرای پروژه‌های مقاوم‌سازی اماکن مذهبی از متخصصان توانمند در حوزه‌های فنی و عمرانی به‌کارگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: طرح مطالعاتی و تحقیقاتی پروژه مقاوم‌سازی بنای تکیه پهنه‌کلا ساری توسط مهندسین مشاور از 6 ماه گذشته انجام شده است.

   

  وی اضافه کرد: طی قراردادی که با پیمانکار این پروژه و مهندسین مشاور منعقد شده است، مراحل مقاوم‌سازی ساختمان تکیه پهنه‌کلا ساری در دو بخش سازه ساختمانی و گنبد آستان مقدس اجرایی می‌شود.

   

  معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران عنوان کرد: گنبد کاشی‌کاری شده تکیه پهنه‌کلا ساری با توجه به حجم، سنگینی و آهن‌های به‌کار گرفته شده در آن نیازمند اصلاح ساختاری در راستای مقاوم‌سازی بنا است.

   

  فتحی با اشاره به اینکه بناهای ساختمانی و بناهای عظیم اماکن متبرکه به‌خاطر شرایط محیطی استان مازندران و با توجه به بارش‌های فراوان و رطوبت بالای آن نیازمند مقاوم‌سازی است، تصریح کرد: ساختمان تکیه پهنه‌کلا ساری پس از احداث تاکنون هنوز مورد مرمت و مقاوم‌سازی قرار نگرفته است و با توجه به اینکه فصل زمستان را در پیش داریم این امر مهم هرچه زودتر باید انجام شود.

   

  وی در پایان گفت: با نظر مهندسین مشاور طی روزهای اخیر عملیات جوشکاری، سبک‌سازی گنبد و ساختمان طبقه دوم تکیه پهنه‌کلا ساری انجام می‌شود و از تمامی زائران و میهمانان گرامی خواهشمندیم همکاری‌های لازم را با عوامل اجرایی داشته باشند.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار