رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 • رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه معادن دشت نظیر وضعیت مناسبی ندارند، گفت: ارتباطات سازمانی ادارات صنعت، معدن و تجارت، منابع طبیعی و محیط زیست در خصوص بحث معادن غرب مازندران، از وضعیت خوبی برخوردار نیست و این عدم هماهنگی، نتایج نامطلوبی را در پی اشته است.

  به گزارش عصرساري،به نقل از مازند اصناف؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی تقوی فرد در جلسه حل مشکلات معدن و محیط زیست دشت نظیر که در دفتر رئیس کل دادگستری مازندران برگزار شد؛ گفت: معادن دشت نظیر تا پایان سال 96 به فعالیت خود در غرب استان ادامه می‌دهند.

   

  وی افزود: سه معدن مربوط به دشت نظیر در غرب استان تا پایان سال 96 به‌صورت موقت و جهت تهیه مصالح شن و ماسه تا مهیا شدن دو معدن پل ذغال و سرن به فعالیت معدنی خود با رعایت تمام مقررات حفاظت محیط زیست، ادامه خواهند داد.

   

  رئیس کل دادگستری مازندران  با بیان این مطلب که معادن دشت نظیر وضعیت مناسبی ندارند، افزود: ارتباطات سازمانی ادارات صنعت، معدن و تجارت، منابع طبیعی و محیط زیست در خصوص بحث معادن غرب مازندران، از وضعیت خوبی برخوردار نیست و این عدم هماهنگی، نتایج نامطلوبی را برای مسئولین و مردم در پی داشته که باید برای بهبود این وضعیت چاره اندیشی شود.

   

  تقوی فرد با بیان این مطلب که محیط زیست و صنعت از اهمیت بالایی در استان برخوردار هستند، تأکید کرد: باید با اولویت حفظ محیط زیست، توجه ویژه به حوزه صنعت و معدن نیز مد نظر قرار گیرد.

   

  وی وضعیت جغرافیای منطقه و محیط آبی و آبزیان را از جمله موارد حائز اهمیت در خصوص معادن دشت نظیر عنوان و تصریح کرد: در رابطه با بحث آبزیان با هرگونه تخلف بدون اغماض، برخورد قانونی خواهد شد.

  رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان مازندران در ادامه خاطرنشان کرد: سازمان همیاری و شهرداری‌های استان مازندران باید تا تاریخ 28 اسفندماه سال‌جاری، دو معدن پل ذغال چالوس و سرن تنکابن را برای بهره‌برداری مصالح ماسه‌ای آماده و در هر صورت اعم از مهیا شدن معادن پل ذغال و سرن یا عدم مهیا شدن این دو معدن به هر دلیل، بهره‌برداری از معادن دشت نظیر از تاریخ بیست و هشتم اسفندماه 1396 ممنوع خواهد بود.

   

  تقوی فرد اضافه کرد: ظرف مدت یک ماه، دستگاه حس‌گر جهت آزمایش و سنجش میزان آلودگی پساب خروجی واحدهای معدنی دشت نظیر توسط معادن مربوطه خریداری، نصب و تحویل محیط زیست خواهد شد و هر ماه سه بار، میزان آلودگی آب رودخانه سما رود مورد سنجش اداره محیط زیست نوشهر قرار خواهد گرفت.

   

  وی در پایان از تعهد اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان نسبت به امر نقشه برداری و تهیه نقشه دشت نظیر طی مدت یک ماه با هزینه معادن دشت نظیر خبر داد.

   

  لازم به ذکر است دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران، فرماندار نوشهر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مازندران و مدیرعامل سازمان همیاری و شهرداری‌های استان مازندران نیز در این جلسه به بیان نظارت خود در خصوص موارد مطروحه در جلسه پرداختند و این تصمیمات مورد توافق تمام حاضرین و مورد تعهد سازمان همیاری شهرداری‌ها، صنعت، معدن و تجارت و حفاظت محیط زیست استان و شهرستان قرار گرفته است.

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار