رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲ آذر ۱۳۹۸
 • الجمعة ۲۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Friday 22 November
 • معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران بزرگ‌ترین شبکه بهداشت و درمان کشور را دارد؛ گفت: در سال‌جاری، ۲۵۵ بهورز از مقطع کاردانی جذب می‌شوند که افراد متقاضی می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

  به گزارش عصرساري، محسن اعرابی در مراسم جشن روز بهورز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، گفت: امیدوارم با ارائه خدمات به مردم قدردان این خون‌هایی که ريخته شده باشيم زيرا خدمت مناسب به مردم سبب افزايش رضایت‌مندی آن‌ها و در نتيجه پشتيباني بيشتر از جمهوري اسلامي می‌شود.

  وی سلامت را برترین نعمت‌ها دانست و افزود: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری به‌عنوان فصل‌الخطاب در برنامه‌ریزی‌های حوزه سلامت می‌باشد و دولت روحاني به اين حوزه توجه ویژه‌ای داشتند.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران بزرگ‌ترین شبکه بهداشت و درمان کشور را دارد، اظهار کرد: در سال‌های گذشته بیشتر مراکز بهداشتی استان استیجاری یا فرسوده بودند که با تخصيص اعتبارات و احداث مراکز بهداشتي امروز مراکز بهداشتي با قدمت بالا در استان وجود ندارد.
  اعرابی با بیان اینکه در طول ۱۱ سال، ۲۸۶ خانه بهداشت در استان احداث شده است، عنوان کرد: پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در کمتر از سه سال، ۲۳۰ خانه بهداشت احداث شده است.

  وی با اعلام اینکه حدود ۳۸۷ پزشک خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستاها فعال هستند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته دو میلیون ویزیت توسط پزشکان خانواده در مناطق روستایی و شهرهاي زير ۲۰ هزار نفر انجام شده است.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه حدود دو هزار بهروز در استان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: در سال گذشته ۵۷ هزار و ۷۰۰ ده گردشی در خانه بهداشت انجام شده است.

  اعرابی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران نخستین دانشگاه در کشور می‌باشد که ۲۰۰ بهورز را جذب کرده است، تأکید کرد: در سال‌جاری، ۲۵۵ بهورز از مقطع کاردانی جذب می‌شوند که افراد متقاضی می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

  وی در ادامه از راه‌اندازی سه مرکز مشاوره رفتاری در استان خبر داد و متذکر شد: به ازای هر ۵۰۰ هزار نفر یک مرکز مشاوره رفتاری راه‌اندازی می‌شود که به بیماران خدمات ارائه می‌دهند.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه بسترهای لازم برای ارائه خدمات فراهم است، اظهار کرد: در سال ۹۴-۹۵ حدود ۶۸ مرکز بهداشتی احداث شده است و تا پایان سال‌جاری، ۲۰ مرکز به این مراکز بهداشتی و درماني افزوده می‌شود.

  اعرابی در پایان  با اعلام اینکه ۴۵ درصد از جمعیت استان در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستاها زندگی می‌کنند، اذعان کرد: باید به حوزه خدمات روستایي توجه جدي شود؛ زيرا بيش از ۴۰ درصد جمعيت استان در اين مناطق زندگي می‌کنند و کوتاهي در اين حوزه غیرقابل‌جبران است.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار