رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
 • الجمعة ۴ رجب ۱۴۴۱
 • 2020 Friday 28 February
 • سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران بزرگ‌ترین مشکل مسکن مهر این استان را جانمایی نادرست و غیر کارشناسی طرح دانست و گفت: این مسئله باعث شده تا دولت هزینه‌های زیادی را برای تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر جهت حمایت از اقشار کم‌درآمد به‌عنوان متقاضیان اصلی این واحدهای مسکونی متحمل شود.

  به گزارش عصرساري، محمود ذوالفقاری سرپرست اداره کل راه و شهرسازی مازندران طی گفت‌وگویی گفت: سهم استان مازندران از طرح مسکن مهر کشور 73 هزار واحد بود که از این تعداد 66 هزار واحد تاکنون به اتمام رسیده است.

  وی افزود: هم‌اکنون هفت هزار واحد مسکونی در ادامه این طرح با تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز از محل اعتبار دولتی و دستگاه‌های مختلف مربوطه نیز در دست احداث است.

  سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران بزرگ‌ترین مشکل مسکن مهر این استان را جانمایی نادرست و غیر کارشناسی طرح دانست و اظهار کرد: این مسئله باعث شده تا دولت هزینه‌های زیادی را برای تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر جهت حمایت از اقشار کم‌درآمد به‌عنوان متقاضیان اصلی این واحدهای مسکونی متحمل شود.

  به گفته وی مشکل در جانمایی مسکن مهر استان در حالی است که فضای خالی برای اجرای این طرح در نزدیکی شهرهای استان وجود داشت که امکان تأمین خدمات زیرساختی برای آن‌ها مهیاتر بوده و می‌توانست مناطق خوبی برای اجرای این طرح باشد.

  ذوالفقاری افزایش تسهیلات از 300 میلیون به 400 میلیون ریال و حذف بند (ج) برای متقاضیانی که سابقه دریافت تسهیلات دولتی داشتند را مهم‌ترین اقدام دولت یازدهم برای واگذاری مسکن‌های مهر فاقد متقاضی جهت جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های بیت‌المال عنوان و تأکید کرد: در صورت فراهم‌سازی زیرساخت‌ها در مجموعه‌های ساختمانی مسکن مهر با استقبال متقاضیان مسکن مواجه می‌شویم.

  وی  با بیان اینکه یک‌هزار و 49 واحد مسکن مهر صبح روز شنبه با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال طی آئینی در مازندران به بهره برداری رسید؛ خاطرنشان کرد: از تعداد یک هزار و 49 واحد مسکن مهر افتتاح شده ، تعداد 385 واحد مربوط به شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت و 350 واحد در حوزه شهرهای زیر 25 هزار نفر و 314 واحد در محدوده بافت فرسوده قرار دارد.

  سرپرست اداره کل راه و شهرسازی مازندران بیان کرد: در بخش تعهدات دولتی شامل، قراردادهای تفاهم‌نامه سه‌جانبه – تعاونی و خود مالک در شهرهای آمل، امیرکلا، بهشهر، بابلسر، تنکابن، جویبار، ساری، رامسر، قائم‌شهر، محمودآباد، نکا، نور و نوشهر با هزینه‌ای بالغ بر 5500 میلیون ریال افتتاح و در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

  شایان ذکر است پروژه مسکن مهر باهدف ساخت 2 میلیون و 200 هزار واحد از سال 86 آغاز شد و تا به امروز یک‌میلیون و 960 هزار واحد احداث شده است.

   

  پایان پیام/

   

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار