رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
 • 2020 Thursday 28 May
 • مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از برگزاری اولین جشنواره «رسانه و رفاه اجتماعی» با هدف ایجاد ارتباط سازنده میان خبرنگاران و سیاست‌گذاران حوزه رفاه اجتماعی در کشور خبر داد.

  به گزارش عصرساري،کامران اصغری طی گفت‌وگویی از برگزاری اولین جشنواره «رسانه و رفاه اجتماعی» با هدف ایجاد ارتباط سازنده میان خبرنگاران و سیاست‌گذاران حوزه رفاه اجتماعی در کشور خبر داد.

  وی افزود: موضوعات و اولویت‌های جامعه بعضاً ممکن است از سوی سیاست‌گذاران نادیده گرفته شود و خبرنگاران با برجسته‌کردن و پرداختن به مسائل اجتماعی و پیگیری و مطالبه رسیدگی به آن‌ها، نقش غیرقابل انکاری در مراحل مختلف سیاست‌گذاری، به‌ویژه سیاست‌گذاری رفاهی دارند.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار کرد: معاونت رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌عنوان یکی از بازیگران اصلی در حوزه مبارزه با فقر، مصمم است از اصحاب رسانه که در برجسته‌کردن عوامل مؤثر در ایجاد فقر و نیز نقد رویه‌ها و سازوکارهای اجرایی ایجادکننده یا افزایش‌دهنده فقر می‌کوشند، تقدیر کند.

  اصغری یکی از پیوندهای میان خبرنگاران و حوزه سیاست‌گذاری اجتماعی را مطالبه‌گری خبرنگاران برای در دستور کار ماندن مسائل اجتماعی دانست و تصریح کرد: با برگزاری نخستین جشنواره رسانه و رفاه اجتماعی، قصد داریم ضمن برقراری تعامل مؤثرتر میان خبرنگاران و دستگاه سیاست‌گذاری، آثار خبرنگاران را در محورهای جشنواره، گردآوری و مستند کنیم.

  وی اضافه کرد: مستندسازی آثار خبرنگاران در حوزه‌های مختلف اجتماعی می‌تواند چشم‌انداز گسترده‌تری از مسائل، اولویت‌ها و حساسیت‌های اجتماعی به‌ویژه در زمینه سیاست‌گذاری کاهش فقر در پیش چشم ما بگشاید.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه هر خبرنگار می‌تواند حداکثر 2 اثر خود را در محورهای مشخص‌شده‌ به دبیرخانه جشنواره ارسال کند؛ خاطرنشان کرد:  فرم شرکت در جشنواره و مقررات از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سایت خبری تحلیلی تأمین 24 به آدرس www.tamin24.ir و سایت این اداره کل قابل دسترسی است.

  اصغری اذعان کرد: امیدواریم با سبک خاصی که از خبرنگاران مازنی می‌شناسیم با حضور پرشور در این جشنواره رسانه‌ها و خبرنگاران استان مانند همیشه جزو برترین‌ها باشند.

  شایان ذکر است نخستین جشنواره «رسانه و رفاه اجتماعی» در 8 محور نقد سیاست‌های غلط اجرایی در حوزه فقرزدایی، تأثیر بیکاری در افزایش فقر و بزهکاری، نقش فقر در افزایش اعتیاد و تأثیر آن بر خانواده، افزایش آمار طلاق، افزایش حاشیه‌نشینی، تغییرات اقلیمی و مهاجرت از روستاها به شهرها، زندگی زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست، نقش فقر در افزایش کودکان کار و معلولیت در حال برگزاری است و علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره تا تاریخ 10 مهرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

  گفتنی است مراسم اختتامیه این جشنواره نیز 25 مهرماه هم‌زمان با روز جهانی مبارزه با فقر برگزار خواهد شد.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار