رفتن به بالا

سایت خبری تحلیلی شهرستان ساری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Thursday 21 November
 • معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش مازندران گفت: میزان پوشش تحصیلی در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ با ۲۶ درصد رشد به ۸۳ درصد رسید؛ که به کسب رتبه نخست کشوری منجر شد.

  به گزارش عصرساري، سید عیسی میرشفیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران در آغاز سال تحصیلی جدید با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ پوشش تحصیلی نوآموزان ۵۷ درصد بود، گفت: این میزان پوشش تحصیلی در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ با ۲۶ درصد رشد به ۸۳ درصد رسید که به کسب رتبه نخست کشوری منجر شد.

   

   

  وی افزود: ارتقای کیفیت مدیریت آموزشگاهی، توسعه عدالت آموزشی با تأکید بر فرصت‌های برابر یادگیری برای دانش‌آموزان، ارتقای بهبود کیفیت آموزش و یادگیری سه برنامه اساسی حوزه ابتدایی آموزش‌وپرورش محسوب می‌شود.

   

  معاون ابتدایی آموزش‌وپرورش مازندران با اشاره به بازنگری کتاب هشت جلدی با تمرکز بر نوآموز، مربی و والدین در سال تحصیلی جدید در حوزه پیش‌دبستانی، اظهار کرد: در کشور کتاب واحدی برای دوره پیش‌دبستانی وجود ندارد و در مازندران به‌واسطه تألیف این کتب که شش جلد آن مربوط به نوآموزان است، صددرصد تمامی آن‌ها از کتاب یکسان بهره‌مند هستند.

   

  میر شفیعی با بیان اینکه هیچ بچه‌ی شش‌ساله‌ای نباید بدون کلاس و محروم از تحصیل بماند؛ عنوان کرد: در مازندران نزدیک به ۹۰۰ دانش‌آموز تبعه کشورهای خارجی در همه‌ی مقاطع وجود دارد که بیشترشان افغان هستند و حتی اگر بدون شناسنامه باشند هم از تحصیل باز نمی‌مانند زیرا امسال بنا شده است که فرمانداری‌ها برای آن‌ها کارت تحصیل صادر کنند که بر همان اساس نیز کارنامه دریافت خواهند کرد.

   

  وی با اشاره به در پیش بودن سال تحصیلی جدید و دانش‌آموزان پایه اول، خاطرنشان کرد: برای دومین سال پیاپی امسال نیز مادرانی که فرزند پایه اول دارند و خود در زندان به سر می‌برند، بدون توجه به جرمشان چنانچه اجازه مرخصی داشته باشند، هفته پایانی شهریورماه را در مرخصی خواهند بود تا فرزند پایه اولی‌شان در کنار مادر خود به مدرسه بود.

   

  معاون ابتدایی آموزش‌وپرورش مازندران با بیان اینکه در حوزه ابتدایی باید در سطح کلان به چهار شاخص عمده پاسخ داده شود،تأکید کرد: میانگین کشوری شاخص نرخ ثبت‌نام خالص پایه اول ۹۷ درصد است که در مازندران این نرخ در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به 98.58 درصد رسید.

   

  میرشفیعی میانگین کشوری نرخ ثبت‌نام خالص دوره ابتدایی را نیز 97.83 درصد اعلام و بیان کرد: این نرخ در مازندران در سال تحصیلی ۹۵_۹۶ به 98.9 درصد رسید.

   

  وی با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ پوشش تحصیلی نوآموزان ۵۷ درصد بود، گفت: این میزان پوشش تحصیلی در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ با ۲۶ درصد رشد به ۸۳ درصد رسید که به کسب رتبه نخست کشوری منجر شد.

   

  معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش مازندران با اشاره به میانگین 97.44 درصد کشوری در شاخص نرخ انتقال دوره ابتدایی، مقدار آن در مازندران را 99.26 درصد بیان و اضافه کرد: میانگین کشوری شاخص مهم نرخ تکرار پایه که درواقع همان مردودی در یک پایه است، 1.34 درصد است که این عدد در مازندران به 0.36 درصد کاهش یافته و منجر به کسب بالاترین سطح در کشور شده است.

   

  میرشفیعی ارتباط با خود، ارتباط با انسان‌های دیگر، ارتباط با طبیعت و ارتباط با خدا را از جمله آموزش‌های لازم در مدارس دانست و افزود: اگر این آموزش‌ها درست صورت گیرد، هیچ نیازی به هیچ کتاب کار یا کلاس‌های فوق برنامه نیست.

   

  معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش مازندران در پایان با بیان اینکه در مازندران یک‌صد مدرسه فرهنگ فعال است، اذعان کرد: مدرسه طبیعت ساختار تحصیلی ندارد و طبق ساختار تشکیلاتی آموزش‌وپرورش نیست بلکه تنها عنوان مدرسه را دارد و تحت پوشش آموزش‌وپرورش نیست.

   

  پایان پیام/

  اخبار مرتبط

  نظرات  آخرین اخبار